Chystá sa kontroverzný protest v Miloslavove. Polícia ho chce zrušiť ešte v zárodku

Napadnuté dievča.
Zdroj: TV Markíza

Ľudia sa „hecujú“ na sociálnych sieťach a chcú protestovať pred domom rodičov jednej z tínedžeriek, ktorá bola údajne pri bitke 11-ročného dievčaťa.

Šokujúci prípad z Miloslavova rezonuje už aj medzi politikmi. Jeden chce vypočúvať ministra vnútra, ďalší zvolávajú mimoriadny výbor. V obci sa vo vyhrotenej atmosfére začali organizovať kontroverzné akcie. Polícia im chce zamedziť už v zárodku.

Incident z nedele (2. 1.) pobúril verejnosť aj politikov. Žiačku podľa všetkého skupina tínedžerov podľa viacerých svedectiev opila, zbila a nakrútila nahú na družstve v Miloslavove. Matka obete uviedla, že dodnes sa jej dcére nikto neospravedlnil, hoci sa s mnohými aktérmi a ich rodičmi poznajú.

V súvislosti s týmto prípadom vyhlásil Boris Kollár, že si chce vypočuť Romana Mikulca na najbližšej koaličnej rade. Pýtať sa ho bude na to, akým spôsobom sa v krajine zamedzí šikane detí. Minister odkázal, že sa s ním stretne rád.

V tejto chvíli považuje za mimoriadne dôležité nerozdúchavať vášne, obzvlášť v takom citlivom prípade, a treba nechať políciu robiť si svoju prácu.

Zdroj: TV Markíza

Policajti prípad vyšetrujú ako lúpež, no nevylučujú, že rozšíria právne kvalifikácie o ďalšie. Štefan Hamran potvrdil, že tínedžerom zaistili mobily, majú množstvo dát, ktoré musia zanalyzovať.

„Polícia disponuje dôkazmi, ktoré médiá ani verejnosť, ani politici nemajú. Chcel by som vyzvať každého, aby sa zdržali vyjadrovania. Vyšetrovaniu to nepomáha, skôr to komplikuje. Môžem každého ubezpečiť, že tomu venujeme veľkú pozornosť a veľmi intenzívne na tom pracujeme,“ vysvetlil pre TV Markíza.

Tí, čo vedeli o násilnostiach, sa majú ozvať policajtom

Venujú sa aj podozreniam z minulosti. Zistili sme totiž, že partia má údajne na rováši viacero útokov voči deťom. Policajný prezident vyzýva všetkých, ktorí o násilnostiach vedia, aby sa policajtom ozvali.

Matka obete nám povedala, že volala policajtov. Vraj jej povedali, že pokiaľ sa tam nezabije nejaké dieťa, oni to riešiť nemôžu.

Zdroj: TV Markíza

„Budem nariaďovať veľmi komplexnú vnútornú kontrolu, či sa niečo zametalo pod koberec. Chceme si vytvoriť obraz o tom, ako táto skupina fungovala,“ vyhlásil Hamran.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odkázal bratislavskému krajskému prokurátorovi, aby sa udalosťami zaoberal komplexne. „A to nielen z trestnoprávneho pohľadu, ale aj možného uplatnenia oprávnení prokurátora v netrestnej oblasti,“ vysvetlil hovorca GP Dalibor Skladan.

V Miloslavove zvolávajú protest

Na sociálnych sieťach sa medzitým objavili výzvy na protesty priamo pred domami aktérov incidentu. Policajti v tejto súvislosti riešia podozrenia zo spáchania trestného činu podnecovania. Pripomínajú, že platí zákaz zhromažďovania. No a samotná obec požiadala o posilnenie hliadok, zvoláva zasadnutie rady školy a chystá viaceré preventívne opatrenia.

Už v najbližších dňoch sa budú prípadom z Miloslavova zaoberať aj poslanci. Mimoriadny branno-bezpečnostný výbor zvolal predseda Juraj Kúpa na podnet poslanca Gábora Grendela

Tému spracovala Zuzana Ferenčáková.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

MILOSLAVOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti