Čaká nás zatiaľ najchladnejšia noc tohto roka. Na týchto miestach môže teplota klesnúť na -15 ⁰C

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.

V niektorých okresoch na severnom a strednom Slovensku môže teplota v noci zo soboty na nedeľu (9. 1.) klesnúť na mínus 15 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Ide zatiaľ o najchladnejšiu noc roka 2022, nakoľko sa na Nový rok (1.1.) výrazne oteplilo. Až teraz sa opäť vracia zima.

Výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami vydali meteorológovia pre okresy Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Spišská Nová Ves a Rožňava od 3.00 h do 8.00 h.

Meteorológovia poznamenali, že nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.

V okrese Michalovce pretrváva hrozba z topiaceho sa snehu a dažďa. SHMÚ preto vydal hydrologickú výstrahu druhého stupňa. „V dôsledku spadnutých zrážok, topenia snehovej pokrývky na území západnej Ukrajiny očakávame ešte vzostup vodnej hladiny na toku Latorica na úrovni druhého stupňa povodňovej aktivity," dodali meteorológovia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti