Domáce

V Poprade v bytoch už začali v stredu kúriť

Poprad - Tatry
Zdroj: Shutterstock.com

Temperovanie mimo vykurovacieho obdobia však nie je v Poprade výnimočné.

Aj keď sa vykurovacie obdobie začína spravidla až 1. septembra, v Poprade sa už v stredu kúrilo. „V pondelok a v utorok bola priemerná teplota v Poprade pod 13 stupňov Celzia, rovnaký vývoj ukazovala predpoveď počasia na stredu, štvrtok i piatok. Preto sme po konzultácii so správcami v stredu začali s vykurovaním v bytoch," uviedol manažér pre centrálne zásobovanie Dalkia Poprad Igor Kras. 

Vykurovať sa začína, keď priemerná denná teplota klesne pod 13 stupňov Celzia a neočakáva sa jej zvýšenie ani v nasledujúcich dňoch

Ak priemerná denná teplota mimo vykurovacieho obdobia klesne pod 13 stupňov Celzia a nemožno podľa vývoja počasia očakávať jej zvýšenie na nasledujúci deň, dodávateľ tepla podľa platnej legislatívy začne vykurovať aj mimo vykurovacieho obdobia.

Temperovanie mimo vykurovacieho obdobia nie je podľa Krasa v Poprade nič výnimočné. „Podobná situácia sa opakuje takmer pravidelne každý druhý - tretí rok. Predpokladáme, že tak ako po iné roky, normálne vykurovanie začne najskôr v druhej polovici septembra," dodal Kras.

Temperovanie bytov už koncom augusta by podľa neho nemalo mať veľký vplyv na faktúru za teplo. „Vykurovanie v auguste neznamená veľkú spotrebu tepla, keďže priemerné denné vonkajšie teploty sú okolo deväť až desať stupňov Celzia," dodal Kras.

Podľa neho, naopak, prvá polovica tohto roka bola z pohľadu vonkajších teplôt nadpriemerná. V niektorých mesiacoch zaznamenala spoločnosť Dalkia pokles spotreby tepla na vykurovanie až o takmer 20 percent. Aj z tohto dôvodu Kras nepredpokladá, že ročné faktúry za dodávku tepla v Poprade budú vyššie. Vykurovacie obdobie sa spravidla začína 1. septembra a končí 31. mája.

POPRAD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.