Obdobie klasických hračiek je už za nami. V Prievidzskej škôlke majú deti minirobota

Obdobie klasických hračiek je už za nami. V Prievidzskej škôlke majú deti mini robota
Zdroj: TV Markíza

Vďaka nemu sa učia napríklad programovať.

Kedysi to boli drevené hračky, bábiky či autíčka. V súčasnosti už v materských školách pomáhajú učiteľkám aj roboty. Toto však nie je informácia z Číny. Ukážeme vám prievidzských škôlkarov, ktorí sa učia programovať.

Bežne sa deti v škôlke hrajú s normálnymi hračkami. V prievidzskej triede však majú aj niečo navyše. Pri na prvý pohľad obyčajnej hre sa totiž deti v podstate vzdelávajú. „Ide o novú modernú učebnú pomôcku, ktorá učí deti základy programovania prostredníctvom hmatu,“ vysvetľuje Silvia Bošnovičová, riaditeľka materskej školy Mišúta v Prievidzi.

U detí v predškolskom veku rozvíja minirobot technologické myslenie. Aby sa napríklad dostal na miesto, ktoré vyberie učiteľka, musí dieťa premýšľať a zvoliť si správne.

„Doba sa zastaviť nedá. Dá sa povedať, že aj deti vo svojom súkromnom živote vyhľadávajú technológie, učia sa s technológiami narábať, sú často šikovnejšie ako ich rodičia, a práve preto tu je priestor priamo už v materských školách rozvíjať ich talent ďalej,“ uviedol Michal Ďureje, hovorca Prievidze.

Deti si minirobota, ktorý sa vraj podobá na pandu, obľúbili rýchlo. Dokonca ich učí aj dopravnú výchovu.

Viac sa o tejto pomôcke dozviete z reportáže Petra Zimana.

 

PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hračky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.