Ministerke kultúry Natálii Milanovej v minulosti radil Peter Tóth. Pomáhal jej s písaním blogov

Natália Milanová.
Zdroj: TASR

V kontakte s ním bola aj po tom, ako začala spolupracovať s hnutím OĽaNO.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) v minulosti spolupracovala s exsiskárom Petrom Tóthom pri písaní blogov. Informuje o tom denník Nový Čas s tým, že má k dispozícii uniknutú mailovovú komunikáciu, ktorú dostali viaceré redakcie.

Vyplýva z nej, že Tóth Milanovej radil s písaním v rokoch 2012 až 2016. V tom čase uverejňovala príspevky na webe denníka Pravda. Bývalý novinár a príslušník tajnej služby kontroloval štylistiku aj obsah.

S Tóthom, ktorý bol blízkym človekom mafiána Mariana Kočnera, sa Milanová zoznámila v strane 99 %. Tá neúspešne kandidovala do parlamentu vo voľbách 2012.

Vplyv na mňa nemal, tvrdila pred dvoma rokmi

Dnešnej ministerke mal Tóth radiť aj v jej politickom pôsobení. „Mali by sme sa zamyslieť nad nejakou oblasťou, v rámci ktorej by si sa profilovala, Natálka, aby sme dali tvojim blogom určité smerovanie,“ píše Tóth podľa Nového Času v mailoch.

Komunikácia údajne pokračovala aj po tom, ako Milanová začala spoluprácu s hnutím OĽaNO Igora Matoviča.

Milanová komunikáciu s Tóthom nevylúčila. „Ak niekoho baví hrabanie sa v mojej súkromnej komunikácii pred vstupom do politiky, prajem mu príjemné čítanie,“ reagovala na otázky denníka.

Podobne sa vyjadril aj Tóth. „Spolupracoval som s ňou pri kampani hnutia 99 % a spolu s niektorými kolegami som jej pomáhal kontrolovať blogy tak, ako som opravoval blogy mnohým iným ľuďom,“ povedal s tým, že je „opäť zaťahovaný do nejakého politického zápasu“.

Ministerka už dávnejšie potvrdila, že sa s Tóthom pozná. Spravila tak aj v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní z apríla 2020. „Človek nemôže tušiť, čo sa stane z jeho kolegu o pár rokov,“ povedala.

Vplyv Tótha na svoje texty v tom čase odmietla. V blogoch kritizovala napríklad aj exprezidenta Andreja Kisku či Daniela Lipšica, ktorý dnes šéfuje špeciálnej prokuratúre.

„To sú veci, ktoré sa diali veľmi dávno. Vplyv na mňa nemal. Ak si všimnete, história mojich blogov siaha oveľa ďalej,“ uviedla.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Natália milanová

Dôležité udalosti