P. Scholtz skončil ako dočasný riaditeľ inšpekcie ministerstva vnútra, nového si vyberie Mikulec

Roman Mikulec.
Zdroj: TASR

Miesto riaditeľa ÚIS sa uvoľnilo po odvolaní Adriána Szabóa v júni 2021.

Peter Scholtz skončil ako dočasný riaditeľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS). Jeho poverenie uplynulo 10. januára. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

„Výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie – zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby - naďalej zostáva poverený Robert Miko,“ doplnila Túrosová.

Miesto riaditeľa ÚIS sa uvoľnilo po odvolaní Adriána Szabóa v júni 2021. Vedením úradu bol následne poverený Scholtz, ktorého v poslednom období pre dovolenku zastupoval v riadení Miko.

Nového riaditeľa by si mal vybrať minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Kandidát vybraný ministrom má podľa poslednej novely zákona o štátnej službe najprv absolvovať verejné vypočutie pred Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť.

Vypočutie má mať iba konzultačný charakter, jeho závery nebudú pre ministra záväzné. Následne minister predloží návrh na riaditeľa inšpekcie na vymenovanie vládou. Výberové konanie vyhlásené ešte pred prijatím novely ministerstvo zrušilo koncom roka 2021.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Inšpekcia ministerstva vnútra

Dôležité udalosti