Sabakova ponuka poslancovi Mazurekovi: Toto musí urobiť, aby od neho nevymáhal 20-tisíc eur

Peter Sabaka.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Infektológ už na začiatku súdneho sporu hovoril, že v prípade úspechu peniaze venuje do zdravotníctva.

Milan Mazurek z hnutia Republika má zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi nemajetkovú ujmu vo výške 20 000 eur, rozhodol o tom súd. Dôvodom je video na sociálnej sieti, v ktorom ho kritizoval v súvislosti s koronavírusom.

Lekár zažaloval poslanca za to, že ho nepriamo spojil so smrťou chlapca, ktorého nechceli vyšetriť preto, že jeho mama nebola zaočkovaná a nepodstúpila testovanie. Mazurek o tejto udalosti nahral video, ktoré malo na Facebooku veľký dosah. Okrem peňažného trestu má poslanec vymazať video a na sociálnej sieti zverejniť ospravedlnenie. Rozhodnutie nebolo právoplatné, Mazurekovi plynie lehota na podanie opravného prostriedku.

Poslanec považuje rozodnutie sudcu za bezprecedentné. „Žiaden advokát, s ktorým som to konzultoval, sa s ničím takým nikdy nestretol. Juraj Šteffel skrátka zneužil svoju moc, aby mi mohol ruinovať život a pripraviť ma v sekunde o príjem," napísal okrem iného v statuse.

Sabaka Mazurekovi: Darujte peniaze nemocnici

Lekár však od poslanca peniaze nechce. Už na začiatku súdneho sporu hovoril, že v prípade úspechu peniaze venuje do zdravotníctva. Ponúkol Mazurekovi riešenie. Navrhuje mu, aby 20-tisíc eur dobrovoľne daroval ktorejkoľvek nemocnici na Slovensku, v ktorej sa liečia pacienti s COVID-19. V prípade, že tak spraví, verejne sľubuje, že peniaze, ktoré mu súd priznal, nebude od neho vymáhať.

„Rozumiem tomu, že sa jedná o veľkú čiastku. Uvedenú sumu preto môže pán poslanec Bc. Mazurek darovať v 10-tich splátkach po 2000 EUR. Výška platu poslanca spolu s paušálnymi náhradami je takmer 5000 EUR, a preto si myslím, že darovanie daru rozloženého do takýchto primeraných splátok neohrozí sociálny štandard pána poslanca Bc. Mazureka,“ píše lekár Sabaka na sociálnej sieti.

Opäť verejne sľubuje, že v prípade, ak poslanec Mazurek začne od februára 2022 posielať zdravotníckemu zariadeniu podľa jeho uváženia pravidelné mesačné dary v sume 2000 EUR a vytrvá tak počas nasledujúcich 10 mesiacov, nebude od neho vymáhať finančné prostriedky v hodnote 20 000 EUR, ktoré mu súd priznal.

„Pán poslanec Bc. Mazurek verejne vyhlásil, že v politike nie je pre peniaze, a preto verím, že využije túto príležitosť a podporí Slovenské zdravotníctvo,“ vyhlásil Sabaka.

Na záver dodal, že v pandémii sme v tom spolu a mali by sme si pomáhať. Preto sa snažme prispieť k tvorivej atmosfére vzájomnej pomoci a nie k atmosfére sebectva a nenávisti.

Viacerí z vás zachytili správy, že súd uložil poslancovi Bc. Mazurekovi povinnosť uhradiť mi 20 000 EUR. Už pred začatím...

Uverejnil používateľ Peter Sabaka Utorok 11. januára 2022


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti