Prípravky proti plesni nepomáhajú, majú ju po celom byte už roky. Obec dáva rodine iba prázdne sľuby

Sociálny byt, v ktorom žijú, nie je bezpečný.
Zdroj: TV Markíza

Bývanie v plesnivom priestore je pritom nebezpečné.

Roky žijú s plesňou v celom byte. Do našej redakcie zavolala rodina z obce Hvozdnica, ktorá žije v sociálnom byte. Už piaty rok prosia obec o vyriešenie problému.

V približne 18-ročnej bytovke býva v byte pani Katarína s priateľom a tromi deťmi už osem rokov. Spočiatku bezproblémové bývanie však sprevádzajú posledné roky samé problémy.

Najprv im v zime spadli balkónové dvere a nedávno sa im pokazil kotol a voda im niekoľko dní stekala po stene. Keďže bývajú v sociálnom byte, opravy trvajú dlhšie, zakaždým čakali približne týždeň.

Najhoršie to je s plesňou, ktorá sa v byte objavila pred piatimi rokmi a postupne sa už rozšírila do celého bytu. Napriek tomu, že to pani Katarína na bytovej schôdzi nahlasuje, zastupiteľstvo s tým v praxi nič nerobí.

Okná im obec vymenila minulý rok na jeseň. No aj tie už plesnejú. Rodina bola donútená vymeniť niekoľko splesnených nábytkov aj oblečenie, ktoré sa dotýkalo steny. Každý mesiac striekajú celý byt prípravkom proti plesniam. No vraj už nevládzu.

Starosta nám sľúbil, že rodine pomôže. No doteraz vraj nemal rodinu kam presťahovať, kým by sa dal byt do poriadku.

Bývanie v plesnivom priestore je pritom nebezpečné. Čo všetko môžu plesne spôsobiť, sa dozviete z reportáže Zuzany Gadušovej.


HVOZDNICATV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pleseň

Dôležité udalosti