Nafukovanie po sexe môže byť vážny problém, nezbavíte sa ho tabletkou

Ilustračná snímka.
Zdroj: siam.pukkato/shutterstock.com

Odborníčka radí, ako ho môžete aspoň minimalizovať.

Chvíle po sexe s partnerom majú patriť výhradne vám a jemu. Niektoré páry sa k sebe pevne túlia, iné nešetria bozkami. Sú aj takí, ktorí sa o prežitom milovaní aj rozprávajú. Môže sa však stať, že túto intímnu chvíľku naruší krútenie v črevách.

Gynekologička Jennifer Widerová tvrdí, že to nie je nič neobvyklé, no problém sa nedá potlačiť tabletkou. Podľa odborníčky existujú štyri hlavné príčiny nadúvania po sexe, s ktorými môžete pracovať a aspoň minimalizovať tento problém.

Otočená maternica

Poloha maternice sa u niektorých žien líši. Keď je naklonená dozadu, odborníci hovoria o tzv. retroverznej maternici. A tak je úplne bežné, že práve otočená maternica sa počas sexu dotýka ďalších orgánov v tele.

„V dôsledku toho môžete pociťovať bolesť a nadúvanie,“ vysvetlila gynekologička s tým, že k najčastejším príznakom retroverznej maternice patrí bolesť pri sexe a zároveň bolestivá menštruácia.

Na druhej strane tiež platí, že niektoré ženy nemusia vyššie spomínané príznaky pociťovať. Mali by ste navštíviť svojho gynekológa, ktorý vyšetrením zistí polohu vašej maternice.

Menštruácia

Hormóny hrajú v ľudskom tele primárnu rolu. Obzvlášť to platí vo chvíli, keď prídu vaše dni. „Ženy často pociťujú nadúvanie tesne pred alebo počas menštruácie. Ak máte pohlavný styk počas nej, je pravdepodobné, že vám bude strpčovať život nadúvanie,“ zdôraznila gynekologička s tým, že na pár dní sa musíte vzdať milovania sa s partnerom.

Zažívacie ťažkosti

Nadúvanie po sexe môžu spôsobiť aj zažívacie ťažkosti. Gynekologička Widerová naznačila, že ak je vo vašej anamnéze napr. syndróm dráždivého čreva, zápcha alebo tráviace problémy, tak môžete byť náchylná aj na nadúvanie po pohlavnom styku.

Prečítajte si tiež:

V ideálnom prípade sa pred milovaním vyhnite potravinám, ktoré vedú k plynatosti. Pozor si dajte predovšetkým na strukoviny a mliečne výrobky. „Môže sa však stať, že nadúvanie nezmizne. Odporúčam, aby ste jedli zázvor. Napomáha v boji proti nadúvaniu a bolestiam brucha,“ radí gynekologička.

Nechránený sex

Problémy s nadúvaním môže spôsobiť aj nechránený sex. Spôsobujú ho prostaglandíny, látky podobné hormónom, ktoré sú v každej mužskej spermii. „Akonáhle sa spermie dostanú do pošvy, prostaglandíny môžu zapríčiniť kontrakciu maternice a následné nadúvanie,“ dodala gynekologičku Widerová, ktorú citujú novinky.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.