Požiar na covidom oddelení v košickej nemocnici spôsobil pacient (55), vyšetrovateľ ho obvinil

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR

Zapaľovačom podpálil lôžko, chytila sa plachta, matrac aj gumová podlaha.

Zo spôsobenia požiaru na covidovom oddelení v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice polícia obvinila 55-ročného Košičana. K požiaru došlo vlani vo februári, muž bol v tom čase v nemocnici hospitalizovaný.

„Muž v súčasnej dobe čelí obvineniu zo zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ uviedla vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Požiar podľa nemocnice vznikol na lôžku pacienta s ochorením COVID-19 na reprofilizovanom oddelení na I. chirurgickej klinike na Rastislavovej ulici. Pacient pritom utrpel popáleninu predlaktia. Malý požiar uhasili zamestnanci UNLP svojpomocne ešte pred príchodom hasičov.

„Muž na oddelení chirurgie pomocou zapaľovača a otvoreného ohňa spôsobil požiar na polohovateľnom lôžku, následkom čoho došlo k vznieteniu plachty, matraca, lôžkovej konštrukcie, gumovej podlahy, ale i k zadymeniu izby, v ktorej sa okrem muža nachádzala ešte jedna hospitalizovaná osoba. Vďaka rýchlej reakcii zdravotníckeho personálu boli obe osoby, ale aj ďalšie osoby hospitalizované na chirurgii evakuované, požiar bol uhasený a príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru boli zadymené priestory odvetrané,“ uviedla Ivanová. Muž svojím nezodpovedným správaním podľa jej slov spôsobil nemocnici škodu vo výške viac ako 12.200 eur.

KOŠICE/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti