Domáce

Kotleba to prehnal. Provokácia v deň výročia SNP

Kotlebov plagát na budove BBSK.
Kotlebov plagát na budove BBSK. Zdroj: TV Markíza

Na priečelie budovy Úradu BBSK vyvesil plagát s nápisom „Yankees go home! Stop NATO!"

Pozornosť obyvateľov a Banskej Bystrice vrátane návštevníkov dnešných osláv 70. výročia SNP, ktorí prechádzajú cez Námestie SNP, vzbudzuje pozornosť transparent s nápisom: „Yankees go home! Stop NATO!", inštalovaný takmer po celej šírke priečelia budovy Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). 

Kotleba vyvesil plagáty s nápismi Yankees go home! Stop NATO!

Hovorca BBSK Miroslav Belička uviedol, že transparent je tam oddnes a o jeho umiestnení rozhodlo vedenie BBSK. Na otázku, z akého dôvodu a prečo práve dnes, odpovedal, že transparent hovorí sám za seba a niet k tomu čo dodať.

Dnešný termín je podľa neho vhodný preto, že sa v Banskej Bystrici očakáva účasť 10-tisíc ľudí. „Môžete napísať, že ako podporná záležitosť súvisí s výstavou (fotografií z tohtoročných tragických udalostí v ukrajinskej Odese, pozn. SITA) , ktorú sme otvorili vo štvrtok v priestoroch úradu. Bude tam celý týždeň, kým potrvá výstava," povedal Belička. Na Námestí SNP má v sobotu v rámci osláv SNP vystúpiť aj hudobný súbor vzdušných síl USA. 


Županom Banskobystrického samosprávneho kraja je v súčasnosti Marian Kotleba z Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa v minulosti viackrát negatívne vyslovil na adresu SNP a uviedol, že SNP nemôže vnímať pozitívne, pretože podľa neho znamenalo koniec slovenskej štátnosti.

Protest mladých ľavičiarov

Proti novodobému fašizmu a kapitalizmu, ale tiež proti vojne na Ukrajine protestovalo dnes dopoludnia v mestskom parku v B. Bystrici asi 30 členov a sympatizantov ľavicového Vzdoru - strany práce. Termín protestu si zvolili cielene na výročie SNP, pretože podľa nich súčasné dianie vo svete potiera hlavné myšlienky starých otcov, s ktorými išli do povstania.

BANSKÁ BYSTRICA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.