Rodinná prechádzka sa zmenila na drámu. Na manželov s deťmi zaútočil muž so sekerou

 Na manželov s deťmi zaútočil muž so sekerou
Zdroj: TV Markíza

K činu ho popudil alkohol.

Zaútočil na nich sekerou. Rodina z Papradna pri Bytči len tak nezabudne na nedeľnú prechádzku, počas ktorej na nich 44-ročný muž z tej istej obce vytiahol sekeru a viackrát opakoval, že ich zabije. Pravdepodobne bol opitý.

Otec, mama a ich deti sa išli poobede prejsť so psom na lúku v Papradne. „Obvinený muž sa mal v poobedných hodinách na lúke so sekerou v ruke rozbehnúť po mužovi, žene a ich maloletých deťoch. Počas toho, ako išiel za nimi, mal kričať, že ich všetkých zabije a zabije aj ich psa. Následne, aj po príchode policajnej hliadky, mal svoje vyhrážky opakovať,“ uviedla hovorkyňa KRPU Trenčín.

Rodičia si na pomoc zavolali políciu. Tí rýchlo prišli, agresívneho muža zadržali a podali návrh na vzatie do väzby. Obvinený Roman vraj býva v aute aj so svojou priateľkou. Nie je zamestnaný a to, čo si sem-tam privyrobí, minie na alkohol.

Muž sa už postavil aj pred sudcu okresného súdu v Považskej Bystrici. Ten rozhodoval o väzbe. Sudca rozhodol, že kým sa jeho prípad neprešetrí, z policajnej cely ho nepustia.

Aký trest mu hrozí, sa dozviete z reportáže Zuzany Gadušovej.


PAPRADNA PRI BYTČI/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sekera

Dôležité udalosti