Spolu s Jankovskou je obvinený v kauze Fatima. Petra Vaska hospitalizovali na psychiatrii

Peter Vasko.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Z väzby sa dostal na slobodu a odvtedy je problém dostať ho pred sudcu.

Peter Vasko, ktorý figuruje v trenčianskej kauze Fatima s bývalou sudkyňou Monikou Jankovskou, je hospitalizovaný na psychiatrii.

Vasko je obvinený z vydierania podnikateľa Ondreja Janíčka práve v spomenutej kauze. Z väzby sa dostal na slobodu a odvtedy je problém dostať ho pred sudcu. Petra Vaska zadržali s viacerými komplicmi v kauze Fatima a poslali do väzby, lenže v septembri minulého roka ho z nej prepustili.

Krajský súd v Trnave mu uložil viacero povinností, ako zákaz vycestovať do zahraničia, povinnosť dostaviť sa raz mesačne k probačnému a mediačnému úradníkovi či strpieť inštaláciu technického zariadenia, prostriedku na určenie polohy kontrolovanej osoby.

V decembri 2021 pojednávanie odročili na piatok (14. 1.), pretože Vasko sa ospravedlnil z neúčasti. Bol totiž v karanténe. Od pondelka (10. 1.) je zase hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení Fakultnej nemocnice Trenčín.

To, či hlavné pojednávanie v piatok (14. 1.) bude, alebo ho budú musieť opäť odročiť, závisí od toho, či sa súdu podarí obvineného Vaska predviesť.

Viac v reportáži Michala Bujnu.


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Vasko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.