Vážna hromadná nehoda ochromila centrum Bratislavy. Zavinil ju asi alkohol, hlásia zranených

Hromadná nehoda ochromila Bratislavu, zavinil ju alkohol.
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj/Facebook

Krátko po nehode vznikli rozsiahle kolóny.

Policajti dokumentujú vážnu dopravnú nehodu, ku ktorej došlo vo štvrtok krátko pred 19.30 h za Mostom SNP v smere do centra Bratislavy. Vodič vozidla BMW dostal šmyk, čo následne spôsobilo zrážku celkovo štyroch áut. Zranenia utrpeli štyri osoby. Policajti vodičovi vykonali dychovú skúšku s výsledkom 1,6 promile. Zelená vlna RTVS informuje, že úsek je v oboch smeroch ťažko prejazdný a premávku riadia policajti.

"Podľa doterajších informácií pri prechádzaní vozidla BMW nadjazdom na Zámockej ulici v smere na Staromestskú ulicu neprispôsobil vodič svoju jazdu stavu a povahe vozovky, ako ani svojim schopnostiam a vozidlo dostalo šmyk. Následne narazilo do vozidla Škoda City Go, od ktorého sa odrazilo do vozidla Toyota CHR, ktoré išlo v protismernej časti vozovky. Do vozidla Toyota následne zozadu narazilo vozidlo Volkswagen Golf," uviedli bratislavskí policajti na sociálnej sieti.

Vodiča vozidla BMW na mieste podrobili dychovej skúške. "Nameraná mu bola hodnota 0,77 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,6 promile. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný za účelom vykonania ďalších úkonov na policajné oddelenie," dodali policajti.

Škodu vyčíslili na približne 30.000 eur. Presné príčiny, ako aj okolnosti nehody polícia vyšetruje.

AKTUÁLNE: VÁŽNA NEHODA V CENTRE BRATISLAVY ĎALŠIA NEHODA POD KTORÚ SA PODPÍSAL ALKOHOL Bratislavskí dopravní...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Štvrtok 13. januára 2022

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti