Za neprevzatý tovar na dobierku môžete ísť aj pred súd. Objednávku ste si povinný prevziať

Za neprevzatý tovar na dobierku môžete ísť aj pred súd. Objednávku ste si totiž povinný prevziať
Zdroj: TV Markíza

Tam už budete musieť uhradiť nielen drobnú čiastku, ale aj súdne trovy.

Objednali ste si tovar na dobierku a odmietate si ho prevziať? Hoci to znie neuveriteľne, predávajúci vás môže aj pre pár eur za poštovné a balné poslať pred súd. Tam už budete musieť uhradiť nielen drobnú čiastku, ale aj súdne trovy.

Objednávanie tovaru na dobierku je obľúbenou formou viacerých Slovákov. Ak si ho raz záväzne objednáte, mali by ste si ho aj vyzdvihnúť. Predávajúci vám ho má poslať v požadovanej kvalite a kuriér ho musí doručiť na uvedenú adresu v stanovenej lehote.

Ak si napríklad objednáte niečo cez poštu a nezastihnú vás štandardne, na pošte zostane balík odložený ešte 18 dní, počas ktorých ste povinný si ho prevziať. Ak tovar odmietate prevziať aj napriek tomu, že ste si ho objednali, môže sa obchod brániť.

Domov vám môže prísť aj výzva zo súdu na uhradenie siedmich eur, k nim však musíte zaplatiť aj súdne trovy. Divák, ktorý takúto výzvu dostal, nás upozornil na neštandardný postup. Pred súdnou výzvou totiž dostal výzvu advokáta do e-mailu, ktorý našiel v spame.

Seriózne e-shopy však posielajú nepreberačov dobierky na súd, iba ak si pravidelne a vedome objednávajú kvantá tovaru, ktorý nechcú. Zareagovať treba aj v prípade, keď niekto zneužije vašu adresu a telefónne číslo.

Viac sa o tomto postupe dozviete z reportáže Branislava Tomagu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eshop

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.