Prokurátor podal návrh na vzatie Norberta Bödöra do väzby

Norbert Bödör.
Zdroj: TASR

Jeho zadržanie súvisí s kauzou Valčeky.

Prokurátor podal návrh na vzatie Norberta Bödöra do väzby. Televízii Markíza to potvrdil Bödörov právny zástupca Marek Para. O návrhu začne sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodovať v nedeľu od 9.00 h, uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


Bödöra vo štvrtok prepustili z väzby, v ktorej sedel od 9. júla 2020 za kauzu Dobytkár. Podaná je naňho obžaloba v kauze Očistec a obvineniam čelí aj v kauze Judáš.

Na slobode napokon Bödör pobudol iba pár hodín. Polícia ho opäť zadržala v súvislosti s obvineniami v kauze Valčeky. V tomto prípade ide úplatok vo výške 70-tisíc eur, ku ktorému sa priznal bývalý vyšetrovateľ a šéf bratislavskej finančnej jednotky Marián Kučerka. Peniaze mu mal postupne odovzdávať jeho nadriadený Bernard Slobodník, ktorý ich údajne mal od Bödöra.

Valčeky

Kučerka v minulosti vyšetroval medzinárodnú dépeháčkarsku kauzu známu ako Valčeky, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Žiga - synovec bývalého ministra Petra Žigu. Kučerka po vlastnom zadržaní v akcii Judáš priznal, že v čase vyšetrovania Valčekov ho Bernard Slobodník zobral na stretnutie s troma mužmi, z ktorých spoznal iba vtedajšieho ministra Petra Žigu. Neskôr zistil, že ďalší dvaja boli Norbert Bödör a Štefan Žiga. Keď neskôr NAKA zadržala v spomínanej kauze 32 ľudí, Štefana Žigu vynechala.

Kučerka vypovedal, prečo ho nakoniec neobvinil, aj keď to mal pôvodne v pláne. Z rozpísaného uznesenia meno ministrovho príbuzného vypustil.

„Keď /Slobodník/ zistil, že tam je Štefan Žiga, vtrhol mi do kancelárie a povedal mi, že Štefan Žiga je jeho kamarát a nech ho okamžite z toho uznesenia vyčlením. A ako by to vyzeralo z politického hľadiska, keby bol obvinený rodinný príslušník ministra," uviedol expolicajt na výsluchu.

Marián Kučerka potvrdil, že mu Bernard Slobodník neskôr dal peniaze. „Nič bližšie mi k tomu nepovedal. Keď som sa do tej obálky pozrel, tak sa tam nachádzalo 20-tisíc eur v 500-eurových bankovkách," povedal Kučerka. Peniaze mal Slobodník dostať, podľa vlastných slov, práve od Norberta Bödöra.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti