Mário sa okradnutým ospravedlňuje a s putami na rukách velebí kriminálku

Mário Kotlár vykrádal odomknuté domy.
Mário Kotlár vykrádal odomknuté domy. Zdroj: TV Markíza

Ukradnuté peniaze odovzdával chorej mame na lieky.

Okradnutým sa ospravedlňuje a kriminálku s putami na rukách velebí. Ak by si ľudia zamykali v noci dvere a nenechávali kľúče v autách, zlodej by sa v piatok (14.1.) pred sudcu pravdepodobne nešiel. Kradol totiž výlučne tam, kde sa to dostal jednoducho.

Podhájska, Veľké Lovce, Maňa a tak ďalej. Mário Kotlár (36) chodil od domu k domu, až kým nenašiel rodiny, ktoré sa nezamykajú. Vlámal sa do nich, ale ako nám povedal, nikomu neubližoval. „Nič som nepoškodil a poškodeným sa ospravedlňujem,“ konštatoval.

Modus operandi bol pri týchto prípadoch vždy rovnaký. Prehľadával domy, odomknuté vchody do domov a snažil sa odcudziť peniaze alebo mobilné telefóny. Všetko robil v noci. Kým majitelia domov a penziónov spali, on im prehľadával izby. Aby nemusel chodiť vlakom či autobusom, požičiaval si aj ich autá. A aj sa mu to darilo.

Auto ukradol v Žiari nad Hronom. Prešiel s ním až do Kalnej nad Hronom, kde následne havaroval. Ďalší výlet na ukradnutom aute si spravil zo Starého Tekova. Trasa smerovala do Komoče. Tam auto vymenil za ďalšie, s ktorým si to namieril do Gbeliec. Podľa obvinenia všetko robil pre rodinu, pretože boli na tom finančne zle.

Pri zatýkaní mu našli policajti ukradnuté mobily. Peniaze odovzdával chorej mame na lieky. Vždy jej tvrdil, že prišiel z práce. Rodinu však tak skoro neuvidí, zo súdu putuje do väzby. To, že nepatrí medzi najlepších zlodejov, odzrkadľuje aj fakt, že len v auguste bol prepustený z väzenia v Českej republike. K našim susedom má päťročný zákaz vstupu.

Viac v reportáži Mareka Šilhavíka:


NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti