NAKA obvinila konkurznú správkyňu Bašternákovho majetku. Hrozí jej vysoký trest

Ladislav Bašternák.
Zdroj: TASR

Lenka Ivanová ešte ako konkurzná správkyňa nenapadla Bašternákove postupy, keď pred rozsudkom previedol väčšinu svojho majetku na blízkych.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila správkyňu majetku Ladislava Bašternáka z pokusu o obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Informujú Aktuality.sk.

„Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila jednu osobu v súvislosti s konkurzom majetku odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka,“ vyplýva to z vyjadrenia, ktoré poskytla Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Obvinenie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku vzniesol vyšetrovateľ NAKA 10. januára. „Rozhodnutie však ešte nie je právoplatné, preto nebudeme poskytovať viacej informácií,“ podotkla Dobiášová.

Lenka Ivanová ešte ako konkurzná správkyňa nenapadla Bašternákove postupy, keď pred rozsudkom previedol väčšinu svojho majetku na blízkych. Na prevodoch majetkov nevidela nič podozrivé. Hoci mala možnosť tieto kroky napadnúť na súde, neurobila tak. Správkyňu vymenili.

Zdroj: TV Markíza

Keďže škoda, ktorá mohla vzniknúť štátu, je v miliónoch eur, v prípade dokázania viny hrozí Ivanovej vysoký trest. Za mrežami môže pobudnúť desať až pätnásť rokov.

Policajti prípad vyšetrujú od jesene 2020. Ivanová je zatiaľ jediná osoba, ktorú polícia v tejto súvislosti stíha. Vinu odmieta. Policajti pôvodne vyčíslili, že majetok, ktorého sa vtedy ešte len obvinený Bašternák zbavil, má hodnotu minimálne 6,65 milióna eur.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti