Igor Matovič sa musí ospravedlniť Ľubošovi Blahovi za výrok o „mydlení barana“

Igor Matovič a Ľuboš Blaha.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Navyše musí zaplatiť aj všetky súdne trovy.

Trnavský okresný súd zamietol návrh Igora Matoviča na zrušenie rozsudku pre zmeškanie, podľa ktorého sa má ospravedlniť opozičnému poslancovi Ľubošovi Blahovi.

O výsledku informoval portál webnoviny.sk s tým, že súčasný minister financií tak má urobiť na pôde parlamentu a zaplatiť súdne trovy.

Rozhodnutie podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej nie je zatiaľ právoplatné. "Dôvodom je, že v súčasnosti plynie lehota na podanie odvolania proti tomuto uzneseniu, ktorým bol návrh žalovaného na zrušenie rozsudku pre zmeskanie zamietnutý," vysvetlila pre tvnoviny.sk Kondákorová.

Poslanec Smeru Blaha zažaloval vicepremiéra za výrok z 24. septembra 2020. Matovič ako vtedajší premiér na pravidelnej Hodine otázok hovoril o informácii, ktorú dostal emailom od údajného Blahovho spolužiaka.

Podľa emailu mal Blaha ešte ako študent preskočiť plot záhrady a „mydliť barana“. Reagoval tak na vystúpenie Blahu, ktorý hovoril o Paulíne Matovičovej ako o „bielej kobyle“.

Rozsudok pre zmeškanie, tzv. kontumačný rozsudok, vydáva súd v civilnom konaní vtedy, keď jedna zo strán je pasívna. V prípade neúčasti na pojednávaní to znamená, že ak sa na pojednávanie nedostaví žalovaný, súd žalobe v plnom rozsahu vyhovie a naopak, ak sa na pojednávanie nedostaví žalobca, súd žalobu zamietne.


TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ľuboš blaha

Dôležité udalosti