Polícia upozorňuje na silný vietor a hlási prvé škody. Strom poškodil auto na D2

Poškodené vozidlo.
Zdroj: facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Počasie trápi aj ďalšie časti krajiny.

Policajti vyzývajú v súvislosti so silným nárazovým vetrom a možným pádom stromov na vozovku k zvýšenej obozretnosti na cestách. Nevyhnutnú opatrnosť dokumentujú aktuálnym prípadom z diaľnice D2.

„Krátko po 14.00 h prišlo na 31 km v smere do Bratislavy z dôvodu silného vetra k pádu stromu na osobné vozidlo, ktoré týmto úsekom prechádzalo. K zraneniu osôb nedošlo,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal až do pondelkového večera v súvislosti so silným nárazovým vetrom výstrahu pre celé Slovensko, zvýšená platí pre oblasť západného a severného Slovenska.

Meteorológovia na sociálnej sieti informujú, že búrlivý vietor už zaznamenali v Nitre a Bratislave.

Cestu autom treba zvážiť

Situáciu na cestách komplikuje vietor aj v tatranskom a podtatranskom regióne. Okrem toho tam aj silno sneží. Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský uviedol, že zatiaľ sú všetky cesty v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča prejazdné, vodičom však odporúča zvážiť jazdu autom.

„Sneženie je čoraz hustejšie, fúka veľmi silný vietor, takže cesty, v okolí ktorých nie sú stromy, nám zafúkava. Cesta tretej triedy medzi Štrbou a Šuňavou v okrese Poprad zrejme čoskoro nebude prejazdná, pretože to tam silno zafúkava a nebude v našich silách to udržať,“ priblížil situáciu Polomský. Dodal, že situácia je naozaj veľmi komplikovaná a vodiči by podľa neho mali radšej ostať doma. „Fúkať by malo až do 18. hodiny, verím, že potom sa to upokojí,“ dodal.

Vodiči okrem toho hlásili problémy na Spišskej Magure, na Plavnickom kopci či vo Vysokých Tatrách. Na cestách je veľmi zlá viditeľnosť, šmýka sa a cesty zafúkava. Pribúdajú aj dopravné nehody. Dispečerka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove potvrdila, že aktuálne hasiči zasahujú pri nehode dvoch kamiónov pri Nižnom Komárniku, medzi Bušovcami a Jurským v okrese Kežmarok, v okrese Bardejov je nehoda pri Gerlachove smerom na Tarnov.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Strom

Dôležité udalosti