Matka v šoku. Za smrť chlapca z Nitry, ktorého zabil konár stromu, definitívne nik nemôže

Tragické miesto, kde konár zabil Patrika
Tragické miesto, kde konár zabil Patrika Zdroj: TV Markíza

Rodina chlapca sa chce súdiť aspoň o odškodné.

Šok pre rodinu chlapca, ktorého pred dvoma rokmi na chodníku zabil počas víchrice konár stromu. Sťažnosť mamy zamietli. Za smrť tínedžera tak definitívne nebude pykať nik. Rodina sa s tým nechce zmieriť.

Štrnásťročného Patrika zavalil na chodníku konár z topoľa. S učiteľkou sa práve vracali z branného cvičenia. Konár strhol silný vietor. Meteorológovia pred takým vetrom varovali aj v pondelok (17. 1.).

Strom patril vodohospodárom a krátko po nešťastí ho dali vyrúbať. V mestskom parku v Nitre zas pribudli na viacerých miestach tabule s varovaním, aby sem ľudia za silného vetra nechodili.


Polícia voči vodohospodárom trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia ešte v lete zastavila. Skutok podľa vyšetrovateľky nebol trestným činom. Zodpovednosť podľa nej nenesie ani učiteľka, ktorá so školákmi v osudný deň bola.

Za smrť školáka tak definitívne nepotrestajú nikoho. Rodina chlapca sa chce súdiť aspoň o odškodné.

Podobná tragédia sa pred pár týždňami stala aj na bratislavskej kolibe. Odlomený konár zabil iba päťročného chlapčeka. V meste aj dnes ľudí vyzývali, aby sa vo vetre lesom v okolí radšej vyhli.

NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.