Pochybenie polície v prípade šikany 11-ročného dievčaťa?! Jej zranenia si fotili až päť dní po útoku

Družstvo v Miloslavove.
Zdroj: TV Markíza

V prípade sa vedú viaceré trestné stíhania.

V prípade z Miloslavova sa objavujú podozrenia, že policajti, ktorí udalosť riešili na začiatku, nepostupovali tak, ako mali. Snímky zranenej 11-ročnej obete robili policajti až po niekoľkých dňoch, keď si to prevzala krajská kriminálka. Aj toto bude zaujímať poslancov na mimoriadnom výbore, ktorý zasadne už v utorok (18. 1.).

Do 11-ročnej školáčky podľa svedeckých výpovedí tínedžeri podľa všetkého liali alkohol, bili ju a nakrúcali si ju na mobily. Záchranárov na miesto činu privolala jedna zo svedkýň. Obeť odviezli do nemocnice. Stalo sa to podvečer 2. januára v areáli družstva v Miloslavove.

Najskôr tento prípad vyšetrovali policajti z okresného riaditeľstva v Senci. Práve oni mali vykonávať takzvané neodkladné a neopakovateľné úkony. Tie s odstupom času zoslabnú alebo sa strácajú. Patrí medzi ne napríklad zaisťovanie rôznych stôp na mieste činu, ale aj fotodokumentácia.

Matke obete päť dní po incidente volala až krajská kriminálka, ktorá prípad prevzala z okresu. Rektorka policajnej akadémie, kde sa budúci príslušníci učia, ako postupovať na začiatku vyšetrovania, pripomína, že netreba nič podceňovať.


„Všetky stopy sa majú zabezpečiť, hneď ako je to možné, čiže hneď, keď sa o tom polícia dozvedela, mala konať. Už aj z laického pohľadu po niekoľkých dňoch stopy násilia vyzerajú inak, ako priamo vtedy, keď sa ten skutok stal,“ uvádza Lucia Kurilovská.

Nie je jasné, či obeti zaistili oblečenie, odobrali napríklad biologické či daktyloskopické stopy. Dôkazom však bude aj samotná lekárska správa z nemocnice, kde ju po incidente ošetrili.

Objavili sa aj ďalšie podozrenia o možnom pochybení policajtov na mieste činu.

„Ja som tým policajtom naznačovala, nech nám dajú fúkať, lebo som sa to bála pred nimi povedať, ale tí policajti nám aj tak nedali fúkať, aj vodku som im položila tak, aby ju videli, oni ju len rozliali,“ povedala jedna z tínedžeriek.

Na polícii sme sa pýtali, či môžu tieto informácie od matky a svedkyne potvrdiť - priamo na naše otázky neodpovedali.

V prípade vedú viaceré trestné stíhania – pre lúpež, výtržníctvo a ublíženie na zdraví a je možné, že pribudnú ďalšie. Pri incidente boli údajne tínedžeri nielen z Miloslavova, ale aj okolitých obcí.

Prípadom z Miloslavova sa budú zaoberať poslanci národnej rady na mimoriadnom výbore v utorok (18. 1.). Pýtať sa naň budú ministra vnútra, viceprezidenta policajného zboru aj krajského riaditeľa z Bratislavy, kde prípad vyšetrujú.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti