V prípade šikany v Miloslavove je až desať podozrivých vrátane dievčaťa z policajnej rodiny

Záber z videa tínedžerov v Miloslavove.
Zdroj: TV Markíza

Incident vyšetrujú ako lúpež, výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Podľa našich informácií sa ale majú posledné dva spomínané paragrafy zmeniť.

Prípad z Miloslavova nezametú pod koberec a jednej z aktérok nepomôže ani to, že jej rodič je policajt. Takto ubezpečoval poslancov minister vnútra na mimoriadnom výbore. Obvinený zatiaľ nie je nikto, no okruh podozrivých sa zatiaľ zastavil na čísle desať.

Minister vnútra, prvý viceprezident aj krajský riaditeľ polície z Bratislavy. Všetci traja odpovedali na otázky poslancov, ktoré sa točili najmä okolo šikany detí a prípadu z Miloslavova. Odpovede sme nepočuli, boli za zatvorenými dverami, lebo prípad ešte vyšetrujú.

Zdroj: TASR

Poslanci sa dozvedeli celý priebeh udalostí. Prví boli na mieste policajti, potom prišli záchranári.

Podľa Juraja Krúpu mali podozrivé osoby pripravenú výhovorku, ktorú poskytli policajtom na mieste.

Po prevalení prípadu z Miloslavova sa nám ozvali niektorí rodičia s tým, že partia tínedžerov nevyčíňala prvýkrát. Vraj to nahlasovali polícii, ale vždy sa to podľa nich ututlalo.

Toto už, podľa ministra vnútra, preveruje inšpekcia.

Incident vyšetrujú ako lúpež, výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Podľa našich informácií sa ale majú posledné dva spomínané paragrafy zmeniť na iný a to ohrozovanie mravnosti. Obvinený zatiaľ nie je nikto.


Prípad šikany 11-ročného dievčaťa vyvolal pobúrenie v celej krajine. Zaoberá sa ním bratislavská krajská polícia. Maloletú mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti.

Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

Rokovanie sleduje reportérka Zuzana Ferenčáková, jej reportáž si môžete pozrieť v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti