Prokurátor podal obžalobu na milionára Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

Zoroslav Kollár a Tomáš Rajecký.
Zdroj: TV Markíza

Sú obvinení z toho, že kryli nelegálnu výrobu cigariet.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok (18. 1.) obžalobu na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na Tomáša Rajeckého a Zoroslava Kollára.

Obaja čelia obžalobe za tri skutky z obdobia 2019 do februára 2020, ktoré prokurátor kvalifikoval ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva.

„Ide o poskytnutie úplatkov v stotisícoch eur za to, aby Kriminálny úrad finančnej správy umožnil bezproblémovú nelegálnu výrobu cigariet, teda poskytol tzv. ochranu pred vyšetrovaním,“ informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Ak ich súd uzná za vinných, hrozí im až 15 rokov za mrežami a prípadný trest prepadnutia majetku.

Obhajca oboch mužov Adrián Kucek podanú obžalobu nekomentoval, lebo ju ešte nemá k dispozícii. O podaní sa podľa jeho slov dozvedel z médií.

"Nedošlo ani k riadnemu preštudovaniu vyšetrovacieho spisu, čo je podmienkou skončenia vyšetrovania," dodal s tým, že pokiaľ by za daných podmienok bola obžaloba podaná, došlo by k porušeniu práva na obhajobu jeho klientov.

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali v októbri 2020 v rámci akcie Víchrica. Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Spolu s Davidom Lindtnerom ho v tejto veci pustili 20. mája 2021 z väzby na slobodu.

BRATISLAVA/zg, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zoroslav kollár

Dôležité udalosti