Paulíny odmieta zneužívanie v Chachalande, vraj s tínedžerkou mal len kamarátsky vzťah

Roman Paulíny.
Zdroj: TASR

Pred sudcom tvrdil, že ona sa do neho zaľúbila.

Pred troma rokmi napísala o svojom zneužívaní blog, dnes sa prípad konečne dostal na súd. Vedúci detského tábora Chachaland Roman Paulíny sa dnes postavil pred sudcu v kauze údajného sexuálneho zneužívania Kataríny Danovej. Tú mal televízny režisér zneužívať od jej 13 rokov. Paulíny vinu popiera a tvrdí, že mladému dievčaťu pomáhal.

Príbeh zneužitia Kataríny Danovej sa mal začať pred 20 rokmi v detskom tábore Chachaland. V ňom robil Roman Paulíny táborového vedúceho. Pred začatím dokazovania skutok poprel a odmietol dohodu o vine a treste. Následne prokurátorka predniesla obžalobu.

Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Poškodená Katarína Danová by sa hlavného pojednávania zúčastniť nechcela. Splnomocnenec poškodenej navrhuje, aby sa jej výpoveď prehrávala cez video. Sudca povedal, že to zváži.

Na dnešnom pojednávaní Paulíny opísal svoj vzťah s poškodenou. Odmieta, že by ju kedykoľvek zneužil ako aj to, že by s ňou býval osamote. Časť údajného zneužívania sa mala odohrať aj na samotnom tábore. To sa podľa Paulínyho nedalo z dôvodu pracovného vyťaženia.

„V tom tábore, ak má niekto pocit, že sa tam dalo s prepáčením sexovať. Tak sa nedalo už z fyziologických dôvodov. Boli sme totiž strašne unavení,“ uviedol ďalej obžalovaný.

Pojednávanie s Romanom Paulínym bude pokračovať v marci. Na pojednávanie by malo prísť vypovedať päť svedkov.

BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálne zneužívanie

Dôležité udalosti