Obeť šikany z Miloslavova nechce chodiť von ani do školy. Jej matka opäť prehovorila

Matka 11-ročného dievčaťa z Miloslavova
Matka 11-ročného dievčaťa z Miloslavova Zdroj: TV Markíza

Hlavní útočníci ani ich rodičia sa na kameru nechceli vyjadriť a dodnes sa ani neospravedlnili.

Prípad z Miloslavova doslova šokoval celé Slovensko. To, ako skupina tínedžerov opila a bila len 11-ročné dievča a všetko si pri tom nahrávali na mobil, otvorilo množstvo otázok v spoločnosti.

Polícia rozbehla rozsiahle vyšetrovanie. Stretli sme sa s dievčaťom, ktoré bolo priamo pri útoku a opäť prehovorila aj matka obete, ktorá prosí, aby deti už nešírili ďalšiu nenávisť.

Obeť útoku sa má dnes po fyzickej stránke dobre, ale psychicky celý incident ešte len spracováva. Nechce chodiť do školy ani von.

Podľa odborníka nie je normálne, aby si tínedžeri zaznamenávali v prípade násilia incident na mobil. Je to podľa neho dôvod na psychologické či psychiatrické vyšetrenie.

Hlavní útočníci ani ich rodičia sa na kameru nechceli vyjadriť a dodnes sa ani neospravedlnili. No jedna zo svedkýň incidentu, ktorá dievčaťu zavolala záchranku, prezradila niektoré podrobnosti. Napríklad aj to, ako sa jedna z hlavných aktérok brutálneho útoku vyhrážala svojou matkou od polície.

Polícia deťom zaistila mobily a získali aj množstvo materiálu od ľudí. V prípade vedú už konanie vo viacerých trestných činoch.

Viac si pozrite v reportáži Kristíny Kövešovej.


MILOSLAVOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti