Cestovanie vlakom zo Záhoria do Bratislavy je jedna veľká tlačenica. Železnice uviedli aj dôvod

Preplnené vlaky zo Záhoria
Preplnené vlaky zo Záhoria Zdroj: TV Markíza

Cestujúci sa na takúto dopravu musia pripraviť na dlhšiu dobu.

Ráno sa modlia, aby sa dostali do vlaku. Tak teraz vyzerá cestovanie zo Záhoria smerom do Bratislavy. Ľudia boli v utorok ráno (18. 1.) vo vozňoch natlačení a niektorí sedeli aj na schodíkoch.

Na stanici v Malackách sme boli o pol siedmej ráno. Podľa našich informácií je už teraz vlak z Kútov pomerne dosť plný.

Nastupovalo sa ešte bez problémov. Prejsť z jedného vagónu do druhého už bol problém a miesto na sedenie luxus. Ostatní si takmer dýchali na krk.


V Plaveckom Štvrtku pristúpili ďalší ľudia a na chodbičke bolo naozaj tesno. Vlak mal ešte pred sebou niekoľko zastávok.

Železnice majú málo rušňovodičov a odriekajú spoje. To však podľa železníc nie je dôvodom tejto konkrétnej tlačenice. Železnice pre modernizáciu úseku zrušili dva vlaky.

Od prvého februára by mala jazdiť namiesto dvojpodlažného vlaku klasická súprava, čím chcú železnice navýšiť kapacitu. Cestujúci na tejto trati sa však majú pripraviť na výrazné obmedzenia.

„Železnice plánujú túto modernizáciu až na dobu dvoch rokov a mala by sa začať od marca. Bude to najmodernejší a najrýchlejší úsek železníc na Slovensku,“ uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti