Oplatí sa vybrať betónovú žumpu?

Betónové žumpy.
Zdroj: Shutterstock.com/Maryana Serdynska

V situácii, keď pri pozemku nie je možnosť napojenia na mestskú kanalizáciu - betónová žumpa je jedným z najlepších riešení.

V situácii, keď pri pozemku nie je možnosť napojenia na mestskú kanalizáciu - betónová žumpa je jedným z najlepších riešení.

Čo ponúka betónová žumpa?

Betónové žumpy Kamal Zvolen sú tesné. To znamená, že sa splašky nemôžu dostať do vonkajšieho prostredia a tým ho kontaminovať. Veľkou výhodou celého systému je vysoká hmotnosť nádrže, keďže môže byť až niekoľko ton. Nádrž je navyše vysoko odolná voči mechanickému poškodeniu. Materiál, z ktorého je žumpa vyrobená, je bezpečný pre životné prostredie.

Betónové žumpy sú veľmi odolné voči mnohým poškodeniam

Betónové žumpy sú plne odolné voči mnohým rôznym druhom poškodenia. Môže ísť napríklad o pôsobenie spodnej vody alebo agresívnych chemických zlúčenín. Žumpa má veľmi starostlivo zvolené zloženie betónovej zmesi a zároveň je odolná aj voči prirodzeným biologickým procesom, ktoré prebiehajú v pôde. Výrobok je odolný aj proti mechanickému poškodeniu, napríklad vysokému tlaku, ku ktorému dochádza pri zakopaní žumpy do zeme. Betónová žumpa je ideálnym riešením, ak má byť umiestnená pod cestou, parkoviskom alebo iným miestom, kde môže byť vystavená hmotnosti vozidiel, ktoré napríklad prechádzajú alebo parkujú.

Aké sú výhody betónovej žumpy?

Betónové žumpy sú mimoriadne odolné. To dáva istotu, že môže byť žumpa umiestnená takmer kdekoľvek. Bez problémov ju možno umiestniť napríklad pod parkovacie miesta alebo do príjazdovej cesty. Výrobok je možné používať veľmi dlho, vďaka tomu, že sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Okrem toho sa žumpa veľmi jednoducho inštaluje a pripája.

Je betónová žumpa lepšia ako plastová žumpa?

Betónová žumpa sa vyznačuje predovšetkým svojou konštrukciou, ktorá je veľmi odolná a nepodlieha degradácii. Betón, z ktorého je žumpa vyrobená, je materiálom najvyššej kvality, ktorý je odolný voči teplotným výkyvom, vlhkosti a silným tlakom. Ak sa rozhodnete pre kúpu betónovej žumpy, venujte zvláštnu pozornosť zhotoveniu otvorov pre potrubia, ako aj ich utesneniu. Plastové nádrže majú na druhej strane svoje nevýhody. Nemôžu byť napríklad dlho prázdne, pretože inak - ich steny začne drviť zemný tlak. Ak naopak máme do činenia s vysokou vlhkosťou pozemku, žumpa môže byť vytlačená smerom k povrchu. Okrem toho, ak sa plastová žumpa rozbije, už sa nedá opraviť. K tomu všetkému treba dodať aj to, že sú betónové žumpy lacnejšie.

BRATISLAVA/PR článok

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti