Vážne obvinenia po akcii NAKA: Niekdajší štátny funkcionár stál na čele zločineckej skupiny

Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny.
Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Zdroj: TV Markíza

Medzi zadržanými sú aj ďalší ľudia, napríklad aj exvyšetrovateľ NAKA.

Niekdajší štátny funkcionár mal dohliadať na zákonnosť, namiesto toho stál podľa vyšetrovateľa na čele zločineckej skupiny.

V rámci tejto akcie ale NAKA obvinila aj ďalšie známe mená - napríklad Bernarda Slobodníka či muža, ktorý sa nedávno priznal k viacerým vraždám.

Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Údajne práve v čase, keď riadil inšpektorát práce v Nitre. Pôsobil tak sedem rokov, skončil v roku 2019. Často sa vyjadroval k pracovným úrazom aj k nelegálnemu zamestnávaniu.

Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Portál zoznam.sk napísal, že skupina údajne brala úplatky od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Ochrana spočívala vraj v tom, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.


Medzi zadržanými má byť aj bývalý funkcionár daňových kriminalistov, niekdajší námestník či exvyšetrovateľ NAKA Mário Šrank. Ten pritom len nedávno vyšiel spoza mreží. Na krku má už obžalobu zo spolupráce s iným gangom, ktorý vraj kšeftoval s drogami v okolí Serede.

Bernard Slobodník je napríklad v tejto veci stíhaný za prijímanie úplatku. Ľudovít Makó má pozíciu svedka. Obvinený je v tejto veci aj syn starostu Dolného Chotára František Dora mladší. Ten sa nedávno priznal k vraždám.

V tomto prípade mal František Dora mladší platiť tisíce eur za ochranu a informácie o akciách daňových kriminalistov. Keď mu zaistili účtovníctvo jeho personálnej agentúry, mal vysokopostaveným funkcionárom poskytnúť množstvo peňazí nielen jednorazovo, ale aj mesačne, aby mu ho vrátili a aby mal pokoj.

Vyšetrovateľ aktuálne zhromažďuje dôkazy a čoskoro by mal rozhodnúť, či a pre koho bude žiadať väzbu.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Akcia

Dôležité udalosti