Svoj dom si museli rozobrať a odniesť. Stál na strategickom plynovode a nie je jediný

Odstránili dom v Plaveckom Štvrtku
Odstránili dom v Plaveckom Štvrtku Zdroj: TV Markíza

Ani jeden z domov v okolí plynovodu v Plaveckom Štvrtku nemá stavebné povolenie.

Podarilo sa. Dom, ktorý stál na strategickom plynovode v osade v Plaveckom Štvrtku, je preč. Po niekoľkoročnom spore súd rozhodol v prospech vlastníka pozemkov. Po pár dňoch nebolo už po dome ani stopy.

Ani jeden z domov nemá stavebné povolenie. Podľa obce ich je tu už okolo 150 a každým rokom na čierno pristavujú ďalšie. Jeden celý objekt dokonca stál rovno v ochrannom pásme plynovodu, teda priamo na rúrach. Ohrozoval tak nielen obyvateľov osady, ale aj celú obec.

Spor medzi rodinou a vlastníkom pozemkov trval niekoľko rokov. Súd napokon rozhodol, že stavba musí ísť preč. A tak ju majitelia kúsok po kúsku rozobrali a odviezli.

Rodina dostala dočasné náhradné bývanie. Tým sa ale problém nekončí. Adeptov na odvoz či búranie je tu viac. Dva domy svojou časťou tiež stoja v ochrannom pásme plynovodu. Súd rozhodol, že ich treba odstrániť. Ich majitelia sa ale odvolali a čaká sa na definitívne rozhodnutie.

Nelegálne postavené objekty sú aj za panelmi. Tie síce nie sú v ochrannom pásme, ale v bezpečnostnom a tu je tiež zakázané stavať.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dom

Dôležité udalosti