Akcia Agentúra: V zločinoch sú zapletení známi ľudia, vyšetrovateľ žiada pre štyroch väzbu

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Obvinené osoby pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách.

Po veľkej utorkovej (18.1.) razii NAKA žiada vyšetrovateľ pre štyri zadržané osoby väzbu. TV Markíza to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

„Vyšetrovateľ NAKA dal podnet prokurátorovi na štyri zadržané osoby na ich väzobné stíhanie," uviedla Dobiášová.

Pred sudkyňu pre prípravné konanie ŠTS Pamelu Záleskú sa postavia v piatok (21. 1.), ktorá bude o väzbe rozhodovať od poludnia.

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinené osoby pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Niekdajší štátny funkcionár mal dohliadať na zákonnosť, namiesto toho stál podľa vyšetrovateľa na čele zločineckej skupiny.

V rámci tejto akcie ale NAKA obvinila aj ďalšie známe mená - napríklad Bernarda Slobodníka či muža, ktorý sa nedávno priznal k viacerým vraždám.

Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Údajne práve v čase, keď riadil inšpektorát práce v Nitre. Pôsobil tak sedem rokov, skončil v roku 2019. Často sa vyjadroval k pracovným úrazom aj k nelegálnemu zamestnávaniu.

Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Portál zoznam.sk napísal, že skupina údajne brala úplatky od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Ochrana spočívala vraj v tom, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

Pozrite si reportáž redaktorky TV Markíza Zuzany Ferenčákovej:BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Razia

Dôležité udalosti