Domáce

Nový školský rok sa začne pekným počasím

shutterstock_213642784.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Do utorka však rátajte s dažďom. Teploty sa však nezmenia a naše územie zostane v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov

Družica

Počas dnešného dňa sa začala nad naše územie od západu nasúvať rozsiahla oblačnosť zvlneného studeného frontu. Preto bolo už v predpoludňajších hodinách na západe skôr oblačné až zamračené počasie s ojedinelými zrážkami. Na východe dnes ešte priaznivo ovplyvňovala počasie tlaková výš, ktorá sa postarala o slnečnú oblohu. V nedeľu už bude situáciu na Slovensku riadiť frontálna oblačnosť, takže obloha už bude prevažne zatiahnutá.

Nový školský rok sa ale začne oveľa priaznivejším počasím.Teplota vystúpi na 18 až 25 stupňov, na východe sa oteplí do 28 stupňov.

Zrážky

Frontálny systém prinesie so sebou nielen oblačnosť, ale aj zrážky, ktoré sa budú zajtra vyskytovať vo forme dažďa alebo prehánok, ale výnimočne nie sú vylúčené ani ojedinelé búrky. Očakávame ich najmä v západnej polovici územia.

Teploty

Teploty sa však nezmenia a naše územie zostane v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, pretože k nám bude prúdiť od juhozápadu teplý a vlhký vzduch. Horšie to už bude v pondelok, kedy sa najmä v západnej polovici Slovenska prechodne ochladí, a to zhruba o päť stupňov.

Vietor

Vietor má fúkať iba slabo prípadne až mierne ,teda rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu a zafúka k nám prevažne od juhu.


Noc

Pred nami je prevažne oblačná noc, počas ktorej bude miestami pršať, alebo sa vyskytnú prehánky. Nad ránom treba rátať s hmlami, alebo s nízkou oblačnosťou. Do rána sa vzduch ochladí na 15 až 11 stupňov, na severe teplota poklesne do 8 stupňov.

Predpoveď na nedeľu

Na západe Slovenska nás čaká oblačná až zamračená nedeľa. Na viacerých miestach bude pršať, alebo sa vyskytnú prehánky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 24 až 26 stupňov.

Podobne bude obloha zatiahnutá oblačnosťou aj na strednom Slovensku. Aj tu vám bude miestami pršať a nie je vylúčená ani lokálna búrka. Na severe sa teplota vyšplhá na 20 až 23 stupňov, na juhu sa oteplí až do 26 stupňov.

No a na východe Slovenska sa oproti dnešnému dňu počasie tiež pokazí, ale v porovnaní s ostatným územím tu bude predsa len o niečo krajšie. Počasie má byť polojasné až oblačné a ak sa vyskytnú zrážky, tak iba ojedinele. Teplota tu popoludní vystúpi na 21 až 27 stupňov.

Hory

Aj do horských polôh prinesie frontálne rozhranie postupne veľkú oblačnosť, z ktorej bude miestami pršať, alebo sa môže ojedinele vyskytnúť aj búrka. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba14 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa zajtra mení na trojku, a to je mierna záťaž

Predpoveď na nasledujúce dni

Prvý jesenný mesiac september sa nám začne naozaj nepríjemným počasím, ktoré našťastie potrvá iba do utorka. V pondelok nás teda čaká frontálny systém, ktorý bude ovplyvňovať počasie najmä v západnej polovici Slovenska, kde má pršať, miestami aj výdatnejšie, a preto sa aj teplota vyšplhá iba na 18 až 23 stupňov.

Na východe bude krajšie, prevažne oblačno a zrážky sa budú tvoriť iba ojedinele. Preto tu bude aj teplejšie a to 24 až 28 stupňov.

Nový školský rok sa ale začne oveľa priaznivejším počasím, aj keď sa ešte sem-tam môžu vyskytnúť nejaké prehánky. Na západe si ale radšej zoberte dáždnik, pretože tu má byť spočiatku daždivo. Teplota vystúpi na 18 až 25 stupňov, na východe sa oteplí do 28 stupňov.

No a v stredu sa už počasie konečne zlepší na celom Slovensku. Má byť prevažne polooblačno a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Teplota vystúpi na 20 až 28 stupňov. No a vo štvrtok bude ešte krajšie a teplota bude priam letná a bude sa pohybovať od 22 do 28 stupňov. Tak dúfajme, že aspoň september bude pokojnejší a teplejší.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.