VIDEO: Takto zatýkali Norberta Bödöra. NAKA zazvonila a on vyšiel s rukami nad hlavou

Zatýkanie Norberta Bödöra.
Zdroj: Polícia

Nitrianskeho podnikateľa zadržali pre kauzu Valčeky.

Do redakcie sme dostali video, na ktorom NAKA zatýka nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra v kauze Valčeky pre korupciu. Stalo sa to vo štvrtok (13. 1.) krátko pred pol piatou popoludní v jeho dome v Nitrianskych Hrnčiarovciach.

Domov sa dostal po približne poldruha roku strávenom vo väzbe pre kauzu Dobytkár. Bödöra zadržakli ešte v ten istý deň, v ktorý ho prepustili na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu.

Ako vidno na videu príslušník NAKA zazvonil a podnikateľ im vyšiel v ústrety so zdvihnutými rukami, ktoré si dal za hlavu. 

Na existujúce záznamy zo zásahu policajtov upozornili v stredu (19.1.) advokáti obvineného aj predseda Smer-SD Robert Fico. "Budete šokovaní z toho, čo tam tí policajti vystrájali. Partia policajtov na niekoľkých autách, rebríky, samopaly zamerané na nieviem koho, ako keby išli prepadnúť Escobara," povedal Fico.

Norberta Bödöra neskôr odviezli na výsluch a nocoval v policajnej cele. Potom podal prokurátor návrh na väzbu. V nedeľu (16. 1.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu Marián Mačura Bödöra ponechal na slobode. Prokurátor voči rozhodnutiu podal sťažnosť a tak sa prípad posunul na Najvyšší súd.

Podnikateľovi sa ale nepáčila zostava senátu. Voči sudcom Jurajovi Klimentovi a Petrovi Štiftovi podal námietku zaujatosti. Zatiaľ teda nie je jasné, kedy a kto o ňom bude rozhodovať.

NITRA/TV Markíza, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti