Akcia Agentúra: Elitný expolicajt vedel o zásahu NAKA a ušiel, vyhlásili po ňom pátranie

Marek Máhr
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Echo mu mali dať údajne jeho bývalí kolegovia.

Pri rozsiahlej akcii NAKA s názvom Agentúra sa elitným policajtom nepodarilo zadržať jedného z dvanástich obvinených. Podľa informácií zregiony.sk ušiel pred zásahovým komandom exfunkcionár z Úradu zvláštnych policajných činností Marek Máhr. Echo mal údajne dostať od svojich bývalých kolegov, a preto stihol utiecť, informuje portál.

Policajný prezident Štefan Hamran túto verziu ale pre TV Markíza síce nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. "Policajný zbor zďaleka nie je vyčistený. Postupne týchto ľudí identifikujeme v systéme a budeme ich z toho systému odstraňovať. Ak tam zostanú poctiví policajti, aj tie úniky raz a navždy skončia," dodal.

Máhrovi, ktorý má byť súčasťou zločineckej skupiny, hrozí za skutky, z ktorých ho vinia až 15 rokov väzenia.


Jeho meno sa teraz nachádza medzi najhľadanejšími zločincami Slovenska v policajnom systéme patros. Pátranie po obvinenom vyhlásilo v stredu (19.1.) Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali, kde má Máhr trvalý pobyt.

V zločinoch sú zapletení aj známi ľudia

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinené osoby pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Niekdajší štátny funkcionár mal dohliadať na zákonnosť, namiesto toho stál podľa vyšetrovateľa na čele zločineckej skupiny.

V rámci tejto akcie ale NAKA obvinila aj ďalšie známe mená - napríklad Bernarda Slobodníka či muža, ktorý sa nedávno priznal k viacerým vraždám.

Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Údajne práve v čase, keď riadil inšpektorát práce v Nitre. Pôsobil tak sedem rokov, skončil v roku 2019. Často sa vyjadroval k pracovným úrazom aj k nelegálnemu zamestnávaniu.

Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Portál zoznam.sk napísal, že skupina údajne brala úplatky od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Ochrana spočívala vraj v tom, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

Pozrite si archívnu reportáž redaktorky TV Markíza Zuzany Ferenčákovej:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Agentúra

Dôležité udalosti