O pár hodín čaká Bratislavu výdatné sneženie, na týchto miestach zase udrú poriadne mrazy

Husté sneženie v Bratislave.
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

SHMÚ vydal výstrahy.

Na niektorých miestach bude opäť snežiť, inde udrú poriadne mrazy. Snehové vločky môžeme počas dnešnej noci očakávať najmä na západnom Slovensku a predovšetkým v okolí nášho hlavného mesta, informuje imeteo.sk.

V okolí Bratislavy by mohlo napadnúť v sobotu okolo 4 cm snehu. Sneženie však neobíde ani ďalšie časti západného a severozápadného Slovenska, kde by malo napadnúť od 1 do 3 cm snehu. Snežiť by malo aj na severe nášho územia.

Výdatné mrazy

V niektorých okresoch stredného a východného Slovenska môže cez víkend (22. - 23. 1.) klesnúť teploty až na mínus 18 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vyhlásil výstrahy prvého stupňa pred mrazom.

Teploty v Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji môžu v sobotu a v noci na nedeľu miestami klesnúť na mínus 15 až mínus 18 stupňov Celzia. SHMÚ upozorňuje, že takýto mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre zdravie. Výstrahy trvajú do nedele rána.

Meteorológovia zároveň upozorňujú na snehové jazyky a záveje v severnejších častiach stredného a východného Slovenska a na silný vietor na horách v Žilinskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mrazy

Dôležité udalosti