Zdravé menu pre celú rodinu: Urobte si obľúbené poké, jarné rolky či hummus

Zdravé menu pre celú rodinu: Urobte si obľúbené poké, jarné rolky či hummus
Zdroj: Teleráno

Menu je taktiež nutrične vyvážené, aby ste nehazardovali na úkor zdravia so stravovaním.

Telo nepotrebuje retuš na fotkách, ale logiku v stravovaní. Namiesto drastických diét je lepšie plánovanie, čo a kedy presne zjeme. Telu totiž najviac vyhovuje pravidelné prijímanie stravy, teda nastavený určitý režim. Jedným z nich je napríklad prerušovaný pôst, o ktorom sme vám nedávno písali alebo len vami zvolený čas, ktorý vám vyhovuje.

Zamyslel sa nad tým aj náš šéfkuchár Iggi Spokojný a pripravil zdravé menu pre celú rodinu. Nastavil ho tak, aby jedlá na seba nadväzovali a nevznikal tak žiadny odpad. Menu je taktiež nutrične vyvážené, aby ste nehazardovali na úkor zdravia so stravovaním. Pestrosť a jedinečná chuť je už len príjemný bonus, veď posúďte sami.

Zdravé menu

Raňajky: Kurkumový hummus s plátkami lososa

Obed: Poké s marinovaným lososom

Večera : Jarné rolky s lososom a zeleninou

Zdroj: Teleráno

Ingrediencie na menu pre 4 člennú rodinu: farmársky chlieb, ryžový papier, 400 g nórskeho chladeného lososa, 800 g varenej ryže, 150 g Edamame soy, 4 mrkvy, 1/2 hlavy červenej kapusty, 3-4 ks jarnej cibuľky, 1 PL čierneho sezamu, 1 viazanička reďkovky, 1 uhorka, 100 g Wakame rias, 30 g čerstvého koriandru, 3 PL sójovej omáčky, micro bylinky (brokolica, žerucha...), kurkumový hummus

Ako pripraviť jednotlivé recepty, sa dozviete z nasledujúceho videa.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti