Štyria obvinení z akcie Agentúra idú na slobodu, rozhodol ŠTS

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Rozhodnutie nie je právoplatné.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) nevyhovela návrhu prokurátora a štyroch obvinených z akcie Agentúra prepustila z väzby na slobodu.

Obvinení sú zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených.

„U obvineného K.C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M.Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby,“ uviedla.

Medzi prepustenými je aj Róbert Bulla. Ten mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Údajne práve v čase, keď riadil inšpektorát práce v Nitre. Pôsobil tak sedem rokov, skončil v roku 2019. Často sa vyjadroval k pracovným úrazom aj k nelegálnemu zamestnávaniu. Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, keďže prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Obvinení funkcionári

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinené osoby pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Niekdajší štátny funkcionár mal dohliadať na zákonnosť, namiesto toho stál podľa vyšetrovateľa na čele zločineckej skupiny.

Súvisiaci obsah

V rámci tejto akcie ale NAKA obvinila aj ďalšie známe mená - napríklad Bernarda Slobodníka či muža, ktorý sa nedávno priznal k viacerým vraždám.

Skupina údajne brala úplatky od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Ochrana spočívala vraj v tom, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Agentúra

Dôležité udalosti