Pri Dunajskej Strede došlo k tragickej nehode. O život prišla žena, medzi zranenými je aj dieťa

Tragická nehoda pri Lehniciach.
Tragická nehoda pri Lehniciach. Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Medzi obcami Lehnice a Štvrtok na Ostrove sa zrazili dve autá.

Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v sobotu (22.1.) ráno na ceste medzi obcami Lehnice a Štvrtok na Ostrove v okrese Dunajská Streda.

„Podľa prvotných informácií, 27-ročná vodička na aute Renault pravdepodobne neprispôsobila jazdu stavu vozovky a dostala šmyk. Oproti idúci 37-ročný vodič už nedokázal zareagovať a zrážke zabrániť. Pri nehode sa vážne zranili obaja vodiči a maloletý chlapec," uviedla polícia s tým, že 45-ročná spolujazdkyňa z Renaultu svojim zraneniam na mieste podľahla.

Ako spresnila hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová, vodič jedného z vozidiel bol zakliesnený v aute a pod vozidlom sa mala nachádzať ďalšia osoba.

„Vyslané posádky ZZS napokon ošetrili troch účastníkov nehody. Ženu, ktorú museli vzhľadom na vážne poranenia uviesť do umelého spánku, muža s úrazom hlavy a maloleté dieťa. Žiaľ, štvrtá účastníčka nehody podľahla zraneniam priamo na mieste,“ informovala.

Prítomnosť alkoholu v organizme vodičov budú zisťovať z ich krvi. Prípad si prevzal vyšetrovateľ, ktorý vec rieši v súvislosti s prečinmi usmrtenia a ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy na zdraví.

„Žiadame svedkov, ak nehodu videli, prípadne ju majú na zázname z autokamery, aby zavolali na číslo 158,“ apeluje polícia.

Zdroj: Trnavský kraj

DUNAJSKÁ STREDA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti