Požiar v Trenčíne: Hasiči našli muža (†77) na ešte tlejúcom matraci. Osudnou sa mu stala cigareta

Bytovka, v ktorej vypukol požiar.
Zdroj: TV Markíza

Pri udalosti zahynul aj kocúr.

Ďalšia cigareta pripravila o život človeka. V Trenčíne museli v nedeľu ráno zasahovať hasiči s policajtmi. O život tam prišiel 77-ročný muž. Že sa niečo stalo, si všimol náhodný okoloidúci. Uvidel dym, ktorý vychádzal z bytu na deviatom poschodí. Plamene nebolo vôbec vidieť a väčšina susedov o nešťastí ani len netušila.

„Do bytu sa vstúpilo násilím, boli vypáčené dvere a termokamerou sa robil prieskum, aby sa našli prítomné osoby. Jedna bola nájdená ešte v tlejúcom matraci pod oknom,“ priblížil veliteľ zásahu Miroslav Benko.


„Už možno dva tri roky som ho vôbec nevidela. Nechodil von, len syn tu chodil, čo mu nosil jesť. Vraj bol dosť nezdravý,“ opísala muža suseda.

Na mieste zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Trenčína s tromi kusmi techniky. Informoval o tom riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Milan Dudák.

„Išlo o požiar bytovej jednotky na deviatom poschodí. Po otvorení dverí našli hasiči v priestoroch bytu jednu osobu bez známok života. Pri udalosti zahynul i kocúr,“ uviedol Dudák.

Hasiči podľa neho nasadili jeden hasebný prúd a hasiaci prístroj na uhasenie tlejúcich zvyškov.

TRENČÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti