Nový zákon mal urobiť poriadok s parkovaním na chodníkoch. Koalícia teraz hľadá náhradné riešenie

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TV Markíza

Mestá totiž nestačia pripraviť dopravné značenie.

Vládna koalícia hľadá rýchle riešenie. Už od marca sa malo skoncovať s parkovaním na chodníkoch. Najnovšie to ale vyzerá, že na definitívny zákaz si ešte budeme musieť niekoľko mesiacov počkať. Mestá totiž nestačia pripraviť dopravné značenie.

V bratislavskej Petržalke každú noc parkuje na chodníkoch zhruba tritisíc áut. Dlhé roky platí iba táto zásada, nechať na chodníku aspoň 150 centimetrov. Politici dlhé roky sľubovali, ako autá z chodníkov vytlačia. Hovoril o tom už v roku 2007 vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák. Podarilo sa to až o pätnásť rokov neskôr.

Autá mali na chodníkoch skončiť od prvého marca. Parkovať by sa mohlo iba tam, kde by to povolili dopravným značením. A práve s ním nastal problém. Samosprávy značiť nestíhajú.

Súčasná koalícia sa preto narýchlo snaží nájsť riešenie. Poslanec za SaS Peter Cmorej hovorí, že by rozhodnutie nechal na obciach. Bratislava aj Košice by posunutie privítali. Namiesto tohto marca sa hovorí o budúcom roku.

Skôr či neskôr parkovanie na chodníkoch vymizne. Zostane zrejme len na väčších chodníkoch, tam kde sú chronické problémy s parkovaním. Z 300-tisíc petržalských chodníkových miest plánujú zachovať zhruba šestinu.

Kam sa presunú zvyšné autá, si pozrite v reportáži Lukáša Zuzelku:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Parkovanie

Dôležité udalosti