Tradičné brazílske pochúťky aj u vás v kuchyni. Pripravte si chutné a jedinečné jedlá

Brazílska kuchyňa: V strede Feijolada a naľavo Coxinha
Zdroj: Teleráno

V Brazílii sa varí hlavne zo strukovín, obilnín, zeleniny, morských plodov a hovädzieho mäsa.

Brazílsku kuchyňa nám Slovákom nie je príliš známa. Napriek tomu sa populárnym cestovaním a stále širšou ponukou potravín v supermarketoch stáva čoraz bližšia. Charakterizuje ju najmä rozmanitosť, ktorá je inšpirovaná chuťami pôvodných indiánskych obyvateľov, Portugalcov aj Afričanov.

V Brazílii sa varí hlavne zo strukovín, obilnín, zeleniny, morských plodov (ryby a krevety) a hovädzieho mäsa. Pri príprave pokrmov sa nešetrí korením a bežne sa k jedlám podávajú tiež rôzne omáčky.

Každý deň používajú najmä čiernu fazuľu, ktorú sa naučili zakomponovať takmer do každého jedla. Dôvod je jednoduchý, ide o chudobnú krajinu a keďže je fazuľa veľmi sýta, tak je pri varení uprednostňovaná. Pochutíte si na nej aj v národnom jedle feijoada, ktorého receptúru má každá rodina inú a dedí sa z generácie na generáciu.

Charakteristické sú tiež grilované a opekané mäsá, husté polievky a nikdy nemôže chýbať citrusové a tropické ovocie. Tým často osviežia omáčky aj mäso. Do Telerána nám brazílsku kuchyňu priniesol Andrej Krupka a Martin Berník, ktorí si pred časom otvorili brazílsky street food Cariocas.

Zdroj: Teleráno

Tradičné jedlo Feijolada

Budete potrebovať: Čiernu fazuľu, bravčové mäso, sušené hovädzie mäso, slaninu, pomaranč, klobásu, soľ, korenie, príloha - dusený kel, uvarená ryža a manioková múka

Vyprážané a plnené Coxinha

Budete potrebovať: Múku, vývar, maslo, kuracie prsia, krémový syr, cibuľu, cesnak, soľ, korenie, paprika a citrón

Kakaové Brigadeiro

Budete potrebovať: Kondenzované mlieko, kakao, maslo s acai

Viac sa o ich príprave dozviete z nasledujúceho videa.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk. vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti