Matúš Vallo bude obhajovať post primátora: Súboj o udržanie Bratislavy nebude ľahký

Matúš Vallo.
Zdroj: TASR

Zakladá aj stranu, bude sa volať Team Bratislava.

Matúš Vallo bude opäť kandidovať na post primátora Bratislavy.

„Spolu s tímom chcem pokračovať v práci pre Bratislavu. Je zapálený pre svoju prácu a máme pripravené nové veci. Team Vallo sa mení na komunálnu stranu Team Bratislava Do komunálnej politiky chceme prilákať ešte viac zapálených a šikovných ľudí,“ vyhlásil. 

Zakladajúcimi členmi budú jeho pracovníci a kľúčoví spolupracovníci z radov poslancov, ale aj noví ľudia a budú kandidovať do mestského zastupiteľstva, VÚC i na posty starostov a starostiek. Podpisy pre vznik strany budú zbierať dobrovoľníci, na kampaň nezoberú peniaze od podnikateľov s finančnými záujmami na meste.

Vallo tvrdí, že spolu s jeho spolupracovníkmi sa podarilo na magistráte presadiť množstvo zmien. Mesto je podľa neho v atmosfére spolupráce, riadia ho čestne, transparentne a v práci chcú pokračovať. "Dokázali sme presadiť veľa dôležitých zmien pre rozvoj Bratislavy. Baví nás meniť hlavné mesto," povedal.

Deklaruje, že spolu s jeho tímom majú nové nápady a novú energiu. Zároveň konštatuje, že nie sú naivní a vedia, že uplynulé roky mnohým silným hráčom skrížili cestu a tí sa budú snažiť vrátiť Bratislavu do "starých koľají". "Súboj o udržanie Bratislavy nebude ľahký," povedal súčasný bratislavský primátor.

Zdroj: TASR

Na webovej stránke teamba.sk, venovanej novovznikajúcej komunálnej strane, reagujú jej predstavitelia aj na otázku, či sa Vallo chystá do "veľkej" politiky. "Energiu a zápal sústredíme výhradne do komunálnych volieb v roku 2022 a ďalšej práce pre Bratislavu," píše sa v odpovedi.

Prípravný výbor mestskej strany okrem Valla tvoria aj súčasné bratislavské viceprimátorky Tatiana Kratochvílová, Lenka Antalová Plavuchová, mestský poslanec Igor Polakovič či organizátorka festivalu Atmosféra Margaréta Pavlovová. Spoločne deklarujú, že do volieb pôjdu s transparentnou podporou veľkých aj malých darcov.

Vallov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy, okrem súčasného primátora kandidatúru ešte nikto ďalší neohlásil. Primátorom Bratislavy je od roku 2018, keď v komunálnych voľbách porazil vtedajšieho bratislavského primátora Iva Nesrovnala. Vallo dovtedy aktívne pôsobil ako architekt. Známy je aj ako basgitarista skupiny Para. V minulosti sa angažoval aj ako občiansky aktivista.

Z primátorov ôsmich krajských miest okrem Valla kandidatúru oznámil aj šéf trnavskej radnice Peter Bročka. O znovuzvolenie sa sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát, o čom informoval médiá mailom.

"Súhlasnú odpoveď na otázku či chcem pokračovať v práci pre Trnavu som poskytol už minulý rok. Aj tentoraz, rovnako ako v rokoch 2014 a 2018, budem kandidovať ako nezávislý kandidát a bez podpory politických strán. Politické strany by sa mali radšej sústrediť na riadenie nášho štátu a vytvárať pre mestá čo najširší priestor na rozvoj. Pre mňa je dôležitá podpora Trnavčaniek a Trnavčanov a som rád, že aj vďaka nim sa naše mesto stalo pre mnohých inšpiráciou. Samozrejme, tak ako doteraz máme pri tvorbe mestských projektov záujem naďalej rozvíjať konštruktívnu spoluprácu medzi štátom, Úniou miest Slovenska a ostatnými samosprávami," napísal vo vyhlásení.

BRATISLAVA/zg, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti