Ekologické návyky do vašej kuchyne. Vďaka nim ušetríte nie jedno euro

Ilusračná snímka.
Zdroj: George Rudy/shutterstock.com

Aj v kuchyni sa apeluje čoraz viac na udržateľnosť.

Kuchyňa je väčšinou doménou žien. Nejde o nerovnováhu pohlaví, ale ženy si skôr potrpia na jej dizajne, zariadení a aj funkčnosti. Predsa len poväčšine varia a pečú najmä ony. A jednou z obľúbených činností žien je tiež sledovanie aktuálnych trendov.

Aj v kuchyni sa v súčasnosti najviac apeluje na udržateľnosť. Nielenže sa vyhnete plytvaniu, ale zároveň aj ušetríte nie jedno euro z rodinného rozpočtu. Ako zapracujete udržateľnosť aj v tej vašej, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Zvyšky z potravín

Pri varení vzniká často veľa odpadu v podobe najrôznejších odrezkov a šupiek. Nevyhadzujte ich, ale snažte sa tieto zeleninové časti zhromažďovať niekde do misky a následne z nich pripraviť na zeleninový vývar. Získate tak tekutinu plnú vitamínov, ktorá sa hodí do radu pokrmov (rizoto, prívarok, polievka...).

Napriek tejto snahe sa u vás aj tak objavia zvyšky, ktoré nebudete vedieť zužitkovať pri varení. Práve tie sú určené na kompostovanie. V prípade, že žijete na dedine, ľahko si vytvoríte vlastný kompost na záhrade. Kompostovať však môžete aj pomocou skladného kompostéra na byte a na sídliskách sú k dispozícii špeciálne hnedé kontajnery na biologický odpad. Snažte sa pristupovať k planéte zodpovedne a nevyhadzujte zvyšky do koša.

Prečítajte si aj: Tradičné brazílske pochúťky aj u vás v kuchyni. Pripravte si chutné a jedinečné jedlá

Chladnička

No a keď už sme pri tom odpade, ruku na srdce, koľkí z vás každý týždeň vyhodia do odpadkového koša nejakú zeleninu alebo šunku či jogurt po záruke? Správne hospodárenie s potravinami v chladničke je kľúčové, ale veľa ľudí ho nezvláda.

V prvom rade sa musia naučiť skladovať potraviny podľa dátumu spotreby. Vyhraďte si napríklad jeden šuplík či poličku, kde budete ukladať potraviny, ktorým sa končí doba trvanlivosti. Rovnako oddeľte ovocie a zeleninu, ktoré ste už načali, prípadne na nich vidíte prvotné znaky kazenia.

Následne si nájdite na internete recepty, v ktorých tieto potraviny miniete, aby ste ich stihli spracovať a zužitkovať včas. Ak to nestíhate, môžete predĺžiť trvanlivosť potravín napríklad vákuovaním či mrazením.

Plánovaný nákup

Čoraz viac sa z ekologického, ale aj ekonomického hľadiska apeluje na plánovaný nákup. Skôr než sa vyberiete do potravín, urobte si inventár vecí, ktoré máte v chladničke, mrazničke či v komore. Následne si naplánujte, ktoré jedlá budete nasledujúci týždeň pripravovať a spíšte si produkty, ktoré na to potrebujete a v domácnosti ich nemáte. Vďaka tomu získate organizovaný a prehľadný zoznam, ktorý môžete prispôsobiť aj aktuálnej akciovej ponuke. Nákupy tak budú oveľa rýchlejšie a zistíte, že aj lacnejšie. Vyhnete sa zbytočnému míňaniu a plytvaniu potravín.

Prečítajte si aj: Dávajte si pozor pri liečení nádchy, môžete si vytvoriť závislosť od nosných sprejov

Prehľad

Poriadok v poličkách, komore, špajzy, mrazničke aj v chladničke. Udržujte si prehľad v potravinách a zvyšky umiestnite vždy do prehľadných nádob. Budete ich tak mať na očiach a nezabudnete na ne. To platí aj pre produkty na linke. Takýto prístup aplikujú aj šéfkuchári v špičkových kuchyniach, radí portál novinky.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti