Rekonštrukcia prípadu úmrtia Lučanského: Už onedlho by sme mohli poznať závery vyšetrovania

Lockdown v Británii
Lockdown v Británii Zdroj: TV Markíza

Bývalý policajný prezident si v cele siahol na život. Jeho úmrtie od začiatku sprevádza mnoho pochybností a špekulácií.

V Prešove sa začala rekonštrukcia prípadu úmrtia bývalého policajného prezidenta. Milan Lučanský si v cele siahol na život. Jeho úmrtie od začiatku sprevádza mnoho pochybností a špekulácií.

Vyšetrovanie jeho úmrtia ešte neukončili. Práve rekonštrukcia Lučanského samovraždy, ale i jeho poranenia oka, by mali byť posledným z vyšetrovacích úkonov. Už onedlho by sme mohli poznať jeho závery.

„Dnešného dňa sa Generálny prokurátor SR spolu s Krajským prokurátorom v Prešove a odozorovým prokurátorom Krajskej prokuratúry Prešov za účasti procesných strán a súdnych znalcov zúčastňujú vyšetrovacieho úkonu - rekonštrukcie prípadu úmrtia M.L..Poznatky získané týmto procesným úkonom budú dôsledne analizované pre účely zákonného rozhodnutia v tejto veci,“ uviedol pre TV Markíza hovorca Krajskej prokuratúry Prešov Marián Spišák.

Milan Lučanský sa do väzby dostal po tom, čo ho NAKA vrámci akcie Judáš obvinila z korupcie. Krátko na to mal policajný exprezident v cele úraz, keď si poranil oko.

Šírili sa však správy, že ho za mrežami mali zbiť. V ružomberskej nemocnici ho operovali a po návrate do prešovskej väznice ho 29. decembra 2020 v cele našli obeseného na teplákovej bunde. Stačilo mu na to deväť minút bez dozoru.

Na druhý deň Lučanský zomrel. Pre viaceré pochybnosti zriadila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková komisiu, ktorá mala okolnosti úmrtia preveriť. Boli v nej politici, novinári a experti.

Jedna vec bol záver komisie, druhá vyšetrovanie pod vedením inšpekčnej služby a prešovskej krajskej prokuratúry. Stíhanie tu vedú pre päť trestných činov. Vyšetrovatelia na rozdiel od komisie disponujú aj zdravotnou dokumentáciou a pitevnou správou.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú pripravil redaktor TV Markíza René Medzihradský:


PREŠOV/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti