Domáce

Voľno si neužijeme. Čaká nás najškaredší deň v týždni

shutterstock_213210697.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Aké je počasie na prvého septembra, také bude po celý mesiac. Tak len dúfajme, že sa táto pranostika tento rok nenaplní.

Družica

Pohľad na družicu nám ukazuje, že dnešné počasie ovplyvňoval zvlnený studený front, ktorý pôsobil najmä nad západnou polovicou Slovenska, kde nám aj pršalo. Pršať bude nielen počas dnešnej noci, ale aj zajtra cez deň. V oblasti západného a stredného Slovenska sa totiž bude vlniť frontálna oblačnosť.

Východné Slovensko bude mať v pondelok najkrajšie počasie. Ostatné územie Slovenska sa bude nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov.V ďalších septembrových dňoch sa počasie postupne zlepší.

Zrážky

To znamená, že aj zrážky, ktoré zajtra očakávame, sa budú vyskytovať najmä na západe nášho územia a ojedinele môžu byť aj výdatnejšie. Miestami môže napršať až 30 litrov vody na meter štvorcový. Na východe má byť počasie naopak oveľa priaznivejšie a prehánky sa budú tvoriť iba lokálne.

Teploty

V pondelok sa na západe pripravte na ochladenie, pretože vďaka frontálnemu systému sa bude západná polovica Slovenska nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov. Smerom na východ má byť teplejšie a sem bude zasahovať teplotné pásmo 20 až 25 stupňov.

Vietor

Vietor dnes fúkal iba slabo od juhu až juhozápadu. Zajtra sa bude jeho smer postupne meniť a fúkať má zväčša od severu až severovýchodu. Okrem toho mierne zosilnie, a to najmä na západe a severe Slovenska, kde bude dosahovať rýchlosť okolo 30 až 40 kilometrov za hodinu.


Noc

Pred nami je oblačná, zamračená a upršaná noc. A to najmä na západe, kde môžu byť zrážky lokálne aj intenzívnejšie. Naopak na východe bude prevažne polooblačno a prehánky. Nad ránom sa začnú tvoriť hmly alebo nízka oblačnosť a teplota do rána poklesne na 14 až 9 stupňov.

Predpoveď na pondelok

Počasie bude na západnom Slovensku oblačné až zamračené s dažďom, ktorý bude lokálne aj výdatnejší. Teplota vystúpi ledva na 17 až 21 stupňov. Pocit chladu môže znásobiť severný vietor.

Na strednom Slovensku bude tiež zväčša veľká oblačnosť až zamračené s dažďom alebo prehánkami, ktoré sa vyskytnú častejšie na severe ako na juhu. V ranných hodinách pozor na hmly. Na severe sa teplota vyšplhá iba na 15 až 17 stupňov, na juhu vystúpi až do 24 stupňov.

Východné Slovensko bude mať v pondelok najkrajšie počasie. Prevládať bude polooblačná obloha a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba výnimočne. Bude tu aj najteplejšie a to od 19 stupňov na severe do 27 stupňov na juhu územia.

Hory

V horských oblastiach očakávame zajtra premenlivo oblačné počasie. Na západe bude viac oblačnosti aj zrážok ako na východe. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 13 stupňov. V utorok by sa malo počasie na horách zlepšiť.

Bio

Bio-predpoveď sa zajtra nemení, teda zostáva na trojke, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

V ďalších septembrových dňoch sa počasie postupne zlepší. V utorok bude na východe prevažne polooblačno s lokálnymi prehánkami.

Na západe však bude ešte úradovať frontálna oblačnosť, preto stále rátajte s dažďom. Teplota vystúpi na 17 až 24 stupňov, ale na juhu a východe sa oteplí do 27 stupňov.

V stredu bude na celom Slovensku krajšie, prevažne jasno až polooblačno s rannými hmlami. Oteplí sa na 20 až 28 stupňov.

Vo štvrtok bude u nás zväčša slnečno a teplo od 21 do 27 až 28 stupňov. No a v piatok sa situácia nezmení, a aj teploty sa budú udržiavať v intervale od 21 stupňov na severe, do 27 stupňov na juhu.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.