Prokurátor žiada pre extrémistu Mariána Magáta väzbu

Zadržanie Magáta.
Zdroj: Facebook/Reprofoto: František Drozd

Obvinený je v 37 skutkoch.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada pre obvineného extrémistu Mariána Magáta väzbu.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dňa 25. januára 2022 na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na vzatie do väzby obvineného M. M. z obavy, že bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti,“ informoval TV Markíza hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Návrh na vzatie do väzby bol u obvinenej osoby podaný v súvislosti so vznesením obvinenia z 24. januára 2022 a jeho následným zadržaním pre podozrenie zo spáchania 37 skutkov - trestných činov extrémizmu, napr. založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, výroby extrémistického materiálu či popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Trestných činov extrémizmu sa mal obvinený dopustiť v období rokov 2017 – 2021, dodáva generálna prokuratúra.

Vyšetrovateľ NAKA žiadal pre Magáta väzbu.

Extrémista Marián Magát skončil v pondelok (24.1.) v rukách polície. Zadržali ho príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Stalo sa tak pred okresným súdom v Žiline, kde mal pojednávanie. Magáta následne previezli do Bratislavy.

Magát sa v minulosti objavil na kandidátnej listine Kotlebovej strany ĽSNS (v roku 2016), v ostatných parlamentných voľbách v roku 2020 už jeho meno na listine nefigurovalo.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Marián magát

Dôležité udalosti