Generálna prokuratúra ešte nerozhodla o sťažnostiach vyšetrovateľov a Scholtza

Vyšetrovatelia NAKA - Štefan Mašin, Pavol Ďurka, Milan Sabota a Ján Čurilla.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk

Námietku zaujatosti podali voči prokurátorke generálnej prokuratúry podali Ďurka a Čurila

O sťažnostiach bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry voči uzneseniu o vznesení obvinenia z 13. septembra 2021 zatiaľ prokuratúra nerozhodla.

Dôvodom je podanie námietok zaujatosti Jánom Čurillom a Pavlom Ďurkom proti prokurátorke generálnej prokuratúry, o ktorých sa v utorok rozhodlo.

"Vedúci prieskumného oddelenia trestného odboru GP SR ako vecne príslušný a bezprostredne nadriadený prokurátor rozhodol 25. januára 2022 o sťažnostiach obvinených J. Č. a P. Ď., trestne stíhaných pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, proti uzneseniu prokurátorky GP SR zo 6. decembra 2021, ktorým rozhodla o svojom nevylúčení sa z vykonávania úkonov trestného konania v predmetnej trestnej veci," priblížil hovorca GP Dalibor Skladan.

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby v septembri 2021. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich aj v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Krajský súd v Bratislave ich 1. októbra 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka čelí tiež obvineniu z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján čurilla

Dôležité udalosti