Kolóny na Kysuciach: Otestovali sme, ako dlho trvá 30-kilometrová cesta z Čadce do Žiliny v špičke

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Podujali sme sa k tomu v utorok ráno pred siedmou hodinou.

Kolóny na Kysuciach. Slovné spojenie, ktoré počuť dennodenne z dopravných servisov. Kolega Marian Lechan si v utorok (25. 1.) vyskúšal, čo tamojší obyvatelia zažívajú pravidelne, a síce ako dlho mu trvalo prejsť 30-kilometrovú trasu z Čadce do Žiliny.

Už cestou na Kysuce sme míňali prvé kolóny. Priamo v Čadci si po vybudovaní obchvatu a aj časti D3 vydýchli. Ak už chcú ísť do Žiliny, musia rátať so zdržaním.

Pred štartom nám primátor Čadce Milan Gura hovorí múdrosť, ktorá už takpovediac zľudovela. „Čadca – Žilina, cesta trvá hodinu a trasa Žilina – Bratislava 1:15 - 1:20 hod.“

Z Čadce sme vyrazili o 6.55 h. Tých 30 kilometrov by sme za normálnych okolností mali prejsť maximálne za 20 - 25 minút.

Šoférovali sme dôsledne a predpisovo, aby bol časový údaj o ceste presný. Prvé kilometre sme doslova preleteli bez problémov.

Po pár stovkách metrov jazdy bolo po optimizme. Pri Dunajove sme zastali úplne. Bolo 7.55 h. To znamená, že na ceste sme boli hodinu a za ten čas sme prešli neuveriteľných desať kilometrov.

Konečne sme sa trochu rozbehli a nejaký ten kilometer sme prešli plynulo, ale uvideli sme tabuľu Kysucké Nové Mesto a opäť sme stáli. V kolóne stálo aj niekoľko autobusov prímestskej dopravy.

Po prejazde svetelnou križovatkou sme minuli miesto, kde už aj odpratali dopravnú nehodu. O 8.35 h, teda po jazde, ktorá trvala hodinu aj 40 minút, sme vošli do Žiliny.

Viac v reportáži Mariana Lechana.


ČADCA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čadca

Dôležité udalosti