Nové informácie o nehode pri Ľubiši: Auto, v ktorom zomreli traja mladí ľudia, prešlo do protismeru

Auto VW Passat po nehode, v ktorom zomreli traja mladí ľudia.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Štyria cestujúci z druhého auta sa iba zranili.

Pri zrážke dvoch osobných áut medzi obcami Udavské a Ľubiša v utorok (25. 1.) vyhasli tri životy mladých ľudí. Nešťastie sa stalo krátko po 16.00 h, kde sa na ceste zrazili VW Passat a Land Rover Freelander.

Ako k prípadu uviedla deň po nešťastí prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová prvé auto išlo v smere do Humenného, ktoré z doposiaľ nezistených príčin prešlo do protismeru. Pre troch cestujúcich bola nehoda fatálna. Na mieste zomreli 21-ročný vodič z obce Vyšný Hrušov, 19-ročná žena z Belej nad Cirochou a 33-ročný muž z  Hankoviec.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Auto Land Rover šoféroval 21-ročný muž, spolu s ním boli v aute aj 24-ročný muž a dve ženy vo veku 24 a 30 rokov, všetci pochádzali z obce Zbudské Dlhé. Štyria cestujúci utrpeli rôzne zranenia, z ktorých sa budú týždeň liečiť. Dychová skúška u mladého vodiča bola negatívna.

„Škoda, ktorá vznikla pri dopravnej nehode doposiaľ nebola vyčíslená. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, humenský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ dodal k prípadu hovorkyňa.

Cesta medzi železničnou stanicou Udavské a obcou Ľubiša nebola pre dokumentovanie nehody prejazdná takmer päť hodín.


ĽUBIŠA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti