Exriaditeľa Vojenskej spravodajskej služby našli mŕtveho, NAKA to vyšetruje ako úkladnú vraždu

Policajná páska v kameňolome pri bratislavskom Devíne.
Zdroj: TV Markíza

Muža našiel náhodný okoloidúci.

Niekdajšieho riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku našli v utorok (25.1.) podvečer mŕtveho v kameňolome pri bratislavskom Devíne, informuje portál noviny.sk. Podľa informácií TV Markíza prípad vyšetruje NAKA ako úkladnú vraždu. Dôvodom majú byť zaviazané ruky mŕtveho. Na miesto činu prišiel aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Predmetnú trestnú vec vyšetruje vyšetrovateľ NAKA ako podozrenie z úkladnej vraždy. Vo veci bola nariadená pitva. Vzhľadom na súčasné štádium trestného konania nie je možné zatiaľ poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla pre TV Markíza Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Prokuratúra sa k tejto téme nevyjadruje. „Vzhľadom na to, že v súčasnosti v tejto veci vykonáva úkony vyšetrovateľ NAKA, nebudeme sa k nej vyjadrovať,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Muž visel na strome a našiel ho náhodný okoloidúci, ktorý v týchto miestach venčil psa. Ihneď zavolal pomoc.

Obhliadajúci lekár sa podľa televízie JOJ zdržal na mieste viac ako šesť hodín. Zatiaľ nie sú známe bližšie podrobnosti o prípade.


Pohybovať sa mal v skupine okolo ľudí Jahnátka a Bödöra

Minister vnútra Roman Mikulec poznal osobne exšéfa vojenských tajných. Prípad nechcel bližšie komentovať. Treba si podľa neho počkať na výsledky oficiálneho vyšetrovania.

„Ja som s ním približne 20 rokov neriešil absolútne nič, neboli sme v žiadnom kontakte,“ povedal. Vie o ňom, že pracoval aj na ministerstve hospodárstva.

Minister obrany Jaroslav Naď povedal, že je mu ľúto, čo sa stalo, zároveň však uviedol, že podľa jeho informácií sa Bučka pohyboval v skupine okolo ľudí Jahnátka a Bödöra. Bližšie informácie o tomto prípade nemá.

Špekuluje sa, že Bučku chcela polícia údajne vypočuť ako svedka v jednej z veľkých káuz,  a to dokonca v súvislosti s Norbertom Bödörom. Údajne ho mali aj hľadať. Lipšic to však poprel.

„S príchodom Mikuláša Dzurindu a nového vetra zahraničnej a bezpečnostnej politiky SR ukončil pán Bučka svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve. Od tohto momentu neparticipoval na činnosti vojenského spravodajstva vôbec, ale evidovali sme z rôznych informácií, že sa pohybuje v blízkosti skupiny okolo pána Jahnátka a pána Bödöra,“ uviedol Naď.

Generálmajor Peter Bučka (narodený v roku 1954) zastával funkciu riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby v 90. rokoch (1998 – 1999).

Pozrite si reportáž o minulosti Petra Bučku, ktorú sme odvysielali 28. mája 2008 v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti